Teknoloji

LG, Premium Telefonlar için Üç Yıllık Android Güncelleme Sözü Verdi

Nisan ayı başlarında LG, akıllı telefonu tamamen bıraktığını duyurdu. Şirketin duyurusu, cihazlarına yönelik yazılım ve donanım desteği ile ilgili herhangi bir detay vermedi.

Şimdi, Güney Koreli şirket yazılım politikası hakkında daha fazla ayrıntı verdi. LG, premium cihazları için üç yıla kadar işletim sistemi güncellemesi vaat ediyor ve seçili bütçe cihazları iki işletim sistemi güncellemesi alacak.

LG’nin Android İşletim Sistemi Güncellemeleri için “Üç Yıllık Taahhüdü”

LG Newsroom’da yaptığı duyuruda LG , satın alındığı yıldan itibaren premium cihazları için üç yıllık işletim sistemi güncellemeleri sağlayacağını söyledi. Uygun cihazların listesi, LG G serisi, V serisi, Velvet ve Wing dahil olmak üzere 2019 veya daha sonra piyasaya sürülen tüm premium LG telefonlarını içerir.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, üç işletim sistemi güncelleme vaadinin cihazın satın alındığı yıldan itibaren başlamasıdır. Bu, 2020’de kutudan Android 10 ile piyasaya sürülen ve şu anda Android 11’e yükseltilmekte olan LG G ve V serisi cihazların yalnızca iki Android işletim sistemi güncellemesi daha alacağı anlamına geliyor.

LG, 2020’de piyasaya sürülen bütçe cihaz yelpazesi için iki işletim sistemi güncellemesi vaat ediyor, ancak bunun Google’ın dağıtım programına, cihaz performansına ve diğer bazı faktörlere bağlı olacağını belirtiyor.

LG, akıllı telefonları için yazılım güncelleme politikasını daha önce hiç detaylandırmamıştı. Bu nedenle, şirketin akıllı telefon işini kapattıktan sonra bunu yaptığını görmek şaşırtıcı. Ayrıca şimdiye kadar hiçbir cihazına üç işletim sistemi güncellemesi sağlamadı.

LG, güvenlik güncelleme politikası hakkında herhangi bir ayrıntı vermedi ve şirketin geçmişine bakıldığında, bunların düzensiz olarak piyasaya sürüleceğini varsaymak en iyisidir.

LG, yavaş yazılım güncelleme hızlarıyla bilinir. Bu nedenle, şirket aslında cihazlarına üç işletim sistemi güncellemesi sağlayabilirken, bunu yapmak için kendi zamanını alacaktır.

LG’nin birinci sınıf cihazları için üç işletim sistemi güncellemesi vaadi , Galaxy cihazları için üç işletim sistemi güncellemesi ve dört yıllık güvenlik vaat eden Samsung ile uyumludur .

LG, 2021 2. Çeyreğe Kadar Akıllı Telefon Üretecek

LG, ortaklarına ve taşıyıcılarına karşı sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmek için 2021’in ikinci çeyreğine kadar telefon üretmeye devam edeceğini duyurdu. Müşterilere yine de LG cep telefonlarını satın alabilecekleri ve hizmetin yanı sıra yazılım güncellemelerini bir “süre” için alabilecekleri konusunda güvence veriyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %