Apple

iPhone SE 5G 2022’de Piyasaya Sürülebilir

iPhone SE’nin birçokları için Apple iPhone ekosistemine kolay bir giriş noktası olduğunu inkar etmeyelim. Eski tarz tasarımına rağmen, iPhone SE, uzun vadeli performans ve üst düzey özellikleri göz önünde bulundurduğunuzda çekici bir seçenek. Bu nedenle, 5G iPhone SE söylentileri patlak verdiğinde, onu kullananların/yükseltmeyi planlayanların beklentileri birden çoğaldı.

Mevcut iPhone SE birçok yönden tatlı bir akıllı telefon. Kompakt ve hafif form faktörü ve aynı zamanda geçmiş yılların iPhone’larına aşinalık, onu nispeten modern ancak donuk görünümlü iPhone XR’ye göre tercih edilir kılıyor. Bununla birlikte, 90’ların hit filmlerinin modern Bollywood versiyonu gibi, bu iPhone SE, 2021 akıllı telefonunda kimsenin sevmediği, geçmiş yılların rahatsız edici sorunlarını beraberinde getiriyor.

Bu nedenle, 2022’de piyasaya sürülecek 5G iPhone SE ile bunların Apple’ın mevcut 4G modeline göre bazı alanlarda yenilenmesi gereken donanımlar olduğunu düşünüyoruz.

5G iPhone SE: Mevcut söylentiler ne diyor?

Şu anda Nikkei Asia’nın raporu, Apple’ın gelecek yıl iPhone SE’ye bir yonga seti yükseltmesi yapacağını söylüyor. 4.7 inç LCD ekran ve iPhone 8 tarzı kasa kalacak. Yükseltilmiş bit, Qualcomm modemler aracılığıyla 5G ağ bağlantısını destekleyecek bir Apple A15 yongası biçiminde gelecek.

Önerilen bu yükseltmenin hangi kısmı harika ?

Söz konusu çiptir. 2020’de Apple, iPhone 11 Pro’nun A13 Bionic çipini en uygun fiyatlı modelinde sunduğu için çok övgü aldı. Daha küçük ve daha az çözünürlüklü bir ekrana sahip olan 2020 iPhone SE, ham performansıyla kıyaslamalara hakim oldu. Çoğunlukla 5000 TL’nin altında satılan telefon için iyi bir tercih oldu.

Bu nedenle, Apple’ın 5G bağlantısıyla birlikte A15 yongasını iPhone SE’ye getirmeyi seçmesi, olası yeni nesil iPhone SE alıcısı için daha iyi haberler anlamına geliyor. Aynı küçük, düşük çözünürlüklü ekrana sahip iPhone SE, selefi gibi başka bir cep güç merkezi olabilir.

iPhone SE 2020’den Beklentiler

Pil ömrü: Apple 5G iPhone SE yapıyorsa, daha kalın bir telefona dönüşse bile daha büyük kapasiteli bir pile sığması gerekir. 5G ağlarında pilin daha hızlı bitmesi muhtemeldir.

Daha büyük ekran: 4,7 inçlik ekran birçokları için iyi ancak Android orta seviye bir telefonla karşılaştırıldığında çok sıkışık geliyor. Temel sosyal medya tarama ve genel telefon işleriyle uğraştığınız sürece, küçük ekran iyi hizmet veriyor. Ancak video izleyin veya bir makale okuyun ve klostrofobik geliyor. LCD ekran iyi ancak OLED iPhone’ların ve Android’lerin yanında cansız hissediyor. Bu nedenle, iPhone SE’de biraz daha büyük (kenarlara daha yakın) ve daha parlak bir OLED ekrana sahip olmak zarar vermez. Belki iPhone 12 Mini’nin ekranını iPhone SE, Apple’a getirebiliriz?

Daha fazla kamera: iPhone SE’deki tek 12 megapiksel kamera, hem fotoğraflarda hem de videolarda yerinde beyaz dengesi ve netliği ile benzer fiyatlı Android telefonları kolayca alt edebilir. Ancak, artık çok önemli olan Gece Modundan ve ultra geniş kameradan yoksundur. Belki Apple, panjurları daha iyi şımartmak için yeni nesil SE için iPhone 12’nin kamera kurulumunu ödünç alabilir mi?

MagSafe şarjı: USB-C iPhone’larda olmuyor ama MagSafe sonraki en iyi şey. Bunu iPhone 12’de yaşadıktan sonra, Apple’ın MagSafe’i yeni nesil iPhone SE’ye getirmesini diliyorum. MagSafe günlük olarak kullanışlı olduğunu kanıtladı ve kablosuz şarj standartlarına göre oldukça hızlı.

UWB çipi: iPhone SE kullanıcıları da Apple’ın AirTag’ini tam kapasiteyle kullanmak istiyor (evet, en ucuz iPhone’u alırsak ne olacak?). UWB çipini eklemek, AirTag izleyicilerini Find My uygulamasında yalnızca kabaca nerede olduğunu önermek yerine kayıp öğelerin yerini belirlemede daha kullanışlı hale getirebilir.

FaceID: TouchID’nin COVID sonrası dünyada bir kurtarıcı olduğu ve FaceID’nin yetişmesi gerektiği konusunda hepimiz hemfikiriz. Bununla birlikte, ödemeleri doğrularken FaceID daha hızlıdır ve bu komik Memojilerde yardımcı olur. Bu kadar çok çerçeve mevcutken, FaceID’yi bir sonraki iPhone SE’ye entegre etmek Apple için bir sorun olmamalı, değil mi (TouchID’yi korurken)?

Daha iyi hoparlörler: Büyük ekran Kaliteli stereo hoparlörler yapmanızı mümkün kılar. Mevcut iPhone SE’de iyi bir çift hoparlör var, ancak hiçbir yerde iPhone 11 ve daha yeni modellerdeki kadar iyi değil. Bir sonraki iPhone SE’nin bu çerçeveleri daha iyi kullanmak için stereo hoparlörler alacağını umuyoruz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %