Pubg Mobile

iPhone Pubg Oynarken Bildirimleri Kapatma

Oyun oynarken, oyun esnasında sizi kimse rahatsız etsin istemezsiniz. Bazı oyunlarda ise bildirim geldiği zaman donma, kasma gibi sorunlar karşınıza çıkar. Düşünsenize Pubg’de düşman ile karşı karşıyasınız ve o anda telefon çalıyor. Oyunun en heyecanlı yerinde donması sonucu oyununuz sonlandığı zaman fazlasıyla sinirlenebilirsiniz. Bu Makalemizde sizlere oyun oynarken bildirimleri nasıl kapatacağınız konusunda yardımcı olacağız. Fakat başlıktan da anlayacağınız gibi anlatacağımız yöntem iOS kullanıcıları için geçerli olduğunu unutmayınız.

Oyunculara ilk olarak tavsiye edeceğimiz rahatsız etme modunu kullanmalarıdır.. Ayarlar üzerinden Rahatsız Etme modunu seçin. Daha sonra ekranın en altındaki menü seçeneğine bakın. Oyunda iken bildirimin görünmemesini sağlamak için ‘Sadece’ seçeneği yerine ‘Her zaman’ seçeneğini seçin. Bu seçenek sayesinde bildirimlerin önüne geçmiş olursunuz. İsterseniz. Denetim merkezinden Rahatsız Etmeyin Basılı tutarak oyunu kaç saat oynayacağınız süreye ayarlayabilir daha sonra otomatik olarak Rahatsız etme modundan çıkacaktır.

Bir başka Yöntem ise Uygulamalara özel olarak bildirim ayarını devre dışı bırakabilirsiniz. En çok hangi uygulamadan bildirim geliyorsa o uygulamanın bildirimlerini devre dışı bırakabilirsimiz.. Bu işlemi gerçekleştirmek için ise Ayarlar girin daha sonra Bildirimler seçeneğini seçin. Ardından ‘Hangi uygulamanın bildirimlerini kapatmak istiyoranız onu bulup giriniz.’ Örneğin Whatsappdan Çok bildşirim geliyor ve sizi rahatsız ediyor ise ‘Bildirimlere İzin Ver’ seçeneğini kapatarak bildirimleri devre dışı bırakmış olursunuz.

Aşağıdaki Alıntı Resimlerede bakıp uygulayabilirsiniz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
1
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %