Apple

iPhone 13 Mini Beklenen Özellikleri Ve Lansman Ayrıntıları

Apple iPhone 13 serisinin bu yıl içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Akıllı telefon serisi kapsamında teknoloji devinin iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max ve iPhone 13 mini olmak üzere dört modeli piyasaya sürmesi bekleniyor. 

Son birkaç ayda iPhone 13 serisi hakkında çok şey ortaya çıktı. Dördü arasında en ilgi çeken modelin, hepsinin en küçüğü olacak ve mevcut iPhone 12 mini’nin yerini alacak olan iPhone 13 mini olduğu söyleniyor. 

Bugün, yakında çıkacak olan iPhone 12 mini halefi, yani iPhone 13 mini hakkında bildiğimiz her şeye hızlıca bir göz atalım.

iPhone 13 mini lansman zaman çizelgesi

Görünüşe göre, pandemiye rağmen Apple, bu yıl amiral gemisi iPhone serisinin lansmanını geciktirmeyecek. Geçen yıl Apple, COVID-19 salgını nedeniyle iPhone 12 serisinin lansmanını erteledi. Bu yılki raporlar, iPhone 13 serisinin Eylül ayında resmiyet kazanacağını gösteriyor. Lansman tarihi henüz açıklanmadı. iPhone 12 mini halefi de dahil olmak üzere iPhone 13 serisi altındaki dört iPhone modelinin tamamı bu yıl Eylül ayında resmiyet kazanacak.

iPhone 13 mini teknik özellikleri

Yaklaşan iPhone 13 mini hakkında henüz pek bir şey açıklanmadı. Raporlar, iPhone 13 mini’nin çok daha küçük bir çentik ile iPhone 12 mini ile benzer bir tasarıma sahip olacağını ortaya koyuyor. iPhone 13 mini’nin tasarımının büyük ölçüde iPhone 12 mini’ye benzeyeceği ve arkada kare şeklinde bir kamera modülünün içinde çift arka kameraya sahip olacağı görülüyor. Daha önce iPhone 13 serisinin dokunmatik kimlik içereceği söylenmişti, ancak bu yakın zamanda olmayacak gibi görünüyor.

iPhone 13 mini ve diğer tüm iPhone 13 serisi modelleri, Apple’ın kendi A15 Bionic yonga seti tarafından desteklenecek ve 7 Haziran’da WWDC 2021’de duyurulacak olan iOS 15 yazılım sürümünde çalışacak. iPhone 13 mini’nin, elbette, gelişmiş performansa sahip halefi ile aynı görüntü sensörlerini bir araya getirdiği söyleniyor.

iPhone 13 mini’nin de iPhone 12 mini ile aynı ekran boyutuna sahip olduğu söyleniyor, bu da yaklaşmakta olan iPhone’un kompakt ve tek elle kullanımı kolay olacağı anlamına geliyor. Genel olarak, yaklaşmakta olan iPhone modelinin, Hindistan da dahil olmak üzere küresel olarak mevcut olan halefi ile karşılaştırıldığında daha iyi kamera ve genel performans sunduğu söyleniyor.

iPhone 13 mini fiyatı

iPhone 13 mini’nin resmi fiyatı için yine de Apple’ın Eylül iPhone etkinliğine ev sahipliği yapmasını beklememiz gerekecek. Şu anda bildiğimiz şey, iPhone 13 mini’nin diğer tüm iPhone modellerinden daha ucuz olacağı. 

iPhone 12 mini birkaç farklı renk seçeneğiyle geliyor ve aynısı iPhone 13 mini’den de bekleniyor. iPhone 12 mini, beyaz, siyah, mavi, yeşil, mor ve (ÜRÜN) Kırmızı olmak üzere altı renkte gelir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %