Teknoloji

iPhone 13 Android’de yer alan teknoloji ile gelecek

Apple, koronavirüs salgınından dolayı iPhone 12 ailesini bir ay gecikmeli olarak duyurmuştu. Ancak teknoloji devi bu yıl tam zamanında yani Eylül ayında karşımıza iPhone 13 ailesi ile gelecek. 2 adet temel ve 2 adet Pro model tanıtacak olan Apple, Android’in üç yıl önce kullanmaya başladığı teknolojiyi kullanacak.

iPhone 13

iPhone 13’den Beklentiler ?

Bildiğiniz gibi Android işletim sistemi kullanan Markalar 90 Hz ve 120 Hz tazeleme hızlarına senelerdir yer vermekte. Apple’ın bu teknolojiye iPhone 12 ile yer vermesi bekleniyordu. Ancak işler yolunda gitmedi ve 19.999 TL’lik iPhone 12 Pro Max bile 60 Hz ekran ile gelmişti.

Apple, iPhone 13 ile nihayet 120 Hz tazeleme geçiş yapacak. Bu tazeleme hızının artık tüm modellerde standart olması bekleniyor. Umarız Apple, 120 Hz’i sadece iPhone 13 Pro ailesine özel yapmaz.

Fiyat konusunda Apple’ın fiyatları 100 dolar arttırması bekleniyor. Türkiye’de ise iPhone 13 mini bile 12.000 TL’ye satılacak. iPhone 13 Pro Max ise 22.000 TL’yi geçecek gibi görünüyor.

Gücünü Apple A15 yonga setinden alacak olan iPhone 13 Pro’da yine üçlü kamera kurulumu bulunacak. Söylentilere göre Apple lenslerini 2025 yılına kadar değiştirmeyecek. Sadece küçük iyileştirmeler yapacak.

Kutu içeriğinden sadece yine Lightning kablo çıkacak olan iPhone 13’lerin USB-C ile de gelme ihtimali bulunuyor. Ancak bu konu hakkında konuşmak için henüz erken.

İPhone 13’te olması beklenen özellikler neler?

“İPhone 13” ün, mevcut iPhone serisinden teknoloji ve tasarım açısından büyük bir ayrılıkla 2021 sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. İPhone 12 yaşam döngüsünün henüz çok erken bir döneminde olsa da, bir sonraki iPhone hakkında söylentiler birikiyor.

—”Portsuz” model; Thunderbold konektörünü düşürmek için

—Aksesuarlar ve şarj için MagSafe

—Çentiği azaltabilir veya tamamen kaldırabilir

—Ekranda veya güç düğmesinde ID’ye dokunun

—LTPO ile 120 Hz ekran

—Olası dört kamera dizisi + LiDAR

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %