iPhone 13 Serisi

iPhone 13, 14 Eylül’de piyasaya sürülecek

iPhone 13 Lansman Tarihi: Apple, muhtemelen iPhone 13 serisi olacak yeni nesil iPhone modellerinin lansmanı için davetiye gönderdi

iPhone 13 Lansman Tarihi: Apple, muhtemelen iPhone 13 serisi olacak yeni nesil iPhone modellerinin lansmanı için davetiye gönderdi. Davet, yaklaşan olan iPhone modellerinin adını açıklamıyor ancak söylentiler ve sızıntılar iPhone 13’e işaret ediyor. 

Geçen yıl olduğu gibi, Apple etkinliği de COVID-19 salgını nedeniyle sanal olarak ev sahipliği yapacak. California’daki Apple Park’tan tüm yol boyunca canlı olarak yayınlanacak. 

Apple Etkinliği onaylandı

Resmi sürüm öncesinde internette dolaşan söylentiler ve sızıntılar, iPhone 13 serisinin altında dört model olacağını ortaya koyuyor. Bu modeller, geçen yılki iPhone 12 serisi akıllı telefonların yerini alacak. 

Yaklaşan seri kapsamında resmi hale gelmesi muhtemel dört model arasında iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max yer alıyor.. Bazı raporlar, Apple’ın “13” numarasıyla gitmeyebileceğini ve düz iPhone 14’e geçebileceğini öne sürüyor.

Apple’ın yeni iPhone modellerinin yanı sıra Watch Series 7 adlı yeni bir Watch’ı da duyuracağı söyleniyor. Kayıtlara göre, şirket genellikle iPhone lansman etkinliğinde yeni bir Saat piyasaya sürüyor ve muhtemelen bu yıl da aynısı izlenecek. Aksine, yakın tarihli bir sızıntı, Apple Watch Series 7’nin lansmanının üretim sorunları nedeniyle ertelenebileceğini gösteriyor.

iPhone 13 serisi geliyor

Bu yılki iPhone’ların tasarım, pil, performans ve kamera açısından önceki modele göre yükseltilmiş bir versiyon olduğu söyleniyor. iPhone 13 serisi, iPhone kullanıcılarının uzun zamandır istediği daha küçük bir çentik ancak daha uzun bir pil ömrü sunacak şekilde tasarlandı.

Söylentiler ve sızıntılar ayrıca iPhone 13 serisi akıllı telefonların A15 Bionic yonga seti tarafından destekleneceğini ve bu yılın başlarında WWDC 2021 etkinliğinde resmi olarak tanıtılan iOS 15 işletim sistemini çalıştıracağını gösteriyor.

iPhone 13’te görebildiğimiz bir başka ilginç özellik de uydu iletişimidir. iPhone 13’ün uydu iletişimi için donanım yetenekleriyle piyasaya sürüleceği söyleniyor ancak bu özellik gelecek yıl kullanılabilir olacak. Raporlar ayrıca özelliğin yalnızca belirli pazarlarda kullanılabileceğini öne sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu