Apple

iOS’a Google Haritalar Karanlık Mod Geliyor

iOS 13, iPhone’lardaki uygulamalar için koyu modun tanıtıldığını gördü ve o zamandan beri çoğu uygulama alternatif görünümü benimsedi. Artık Google Haritalar, bir süredir Android cihazlarda kullanıma sunulduktan sonra, iOS uygulamasının görünümünü sunmaya hazırlanıyor.

Google Haritalar, Karanlık Modu iOS’a Getiriyor

The Keyword ile ilgili resmi bir blog gönderisinde belirtildiği gibi, Google Haritalar nihayet iOS uygulamasına karanlık mod görünümü sunacak. Görünüm birkaç aydır Android cihazlarda mevcut, bu nedenle iOS’un dahil edilmesi hoş bir güncelleme.

Resim Kredisi: Google

Google Haritalar’ın teması, diğer tüm karanlık modlar gibi çalışır. Başlangıçta uygulamaların geceleri daha iyi çalışmasını sağlamak için tasarlanan görünüm, kullanıcılar için çok popüler bir stil seçimi haline geldi. Karanlık modlar, OLED cihazlarda göz yorgunluğunu azaltmaya, pil ömründen tasarruf etmeye yardımcı olabilir ve bazı kullanıcılar görünümü tercih eder.

Ne yazık ki Google, güncellemenin kullanıcılara ne zaman sunulmaya başlayacağı konusunda fazla bilgi vermedi, yalnızca “önümüzdeki haftalarda” gerçekleşeceğini söyledi. Ayrıca, özelliğin Google sunucuları aracılığıyla cihazınıza otomatik olarak sunulup sunulmayacağı veya App Store’a gidip uygulamayı güncellemeniz gerekip gerekmediği de net değil.

Aynı blog gönderisinde, Google ayrıca birkaç yeni özellik daha tanıttı. Mesajlar uygulamasındaki yeni bir Google Haritalar düğmesiyle artık canlı konumunuzu Google Haritalar ile doğrudan iMessage’da paylaşabilirsiniz. Uygulama ayrıca, seyahat bilgilerine daha hızlı erişmenize yardımcı olmak için ana ekran için bazı yeni widget’lara sahiptir.

Google Haritalar’da Karanlık Mod Nasıl Açılır

Açıkladığımız gibi, karanlık mod yalnızca önümüzdeki birkaç hafta içinde iOS uygulamasına geliyor. Ancak Google, yeni görünümün nasıl açılacağına ilişkin talimatlar verdi ve bu tıpkı Android uygulaması gibi.

Karanlık modu açmak için sağ üst köşedeki üç satırlı alt alta hamburger simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Karanlık Mod için yeni bir seçenek göreceksiniz, ona dokunun ve ardından Açık’a dokunun. Google ayrıca, Cihaz Temasını Eşleştir seçeneğinin olacağını, bu nedenle uygulamanın düzenli olarak değiştirirseniz iOS ayarlarınızla eşleşeceğini açıkladı.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %