Apple

iOS 15 Beta 8 ve iPadOS 15 Beta 8 kullanıma sunuldu

Apple, uygun iPhone’lar ve iPad’ler için sekizinci iOS 15 Beta ve iPadOS 15 Beta güncellemelerini yayınladı. Bunun ne anlama geldiğini biliyorsunuz, artık herkese açık iOS 15 ve iPadOS 15 sürümüne daha yakınız. Son sürüme yaklaştıkça, güncellemede yeni özellikler söz konusu olduğunda çok fazla bir şey görmeyeceğiz, ancak birçok hata düzeltmesi ve küçük değişiklikler olacak. Burada iOS 15 Beta 8 ve iPadOS 15 Beta 8 güncellemeleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Henüz bilmiyorsanız, Eylül ayında bir dizi lansman bekleyebileceğimiz büyük bir Apple etkinliği geliyor ve etkinlik sona erdikten sonra iOS 15 ve iPadOS 15’in genel sürüm sürümünü de bekleyebiliriz. Evet, kararlı sürüme çok yakınız ve herkes daha yeni sürüme geçebilir.

Apple, iOS 15 Beta 8 ve iPadOS 15 Beta 8 ile birlikte watchOS 8 Beta 8 ve tvOS 15 Beta 8 güncellemelerini de yayınladı. Hem iOS 15 Beta 8 hem de iPadOS 15 Beta 8, 19A5340a yapı numarasını sahip. Bu, önümüzdeki hafta kadar erken bir tarihte piyasaya sürülebilecek olan GM yapısına yakın olduğumuz anlamına geliyor.

Güncelleme, herhangi bir büyük güncelleme değil, bir dizi hata düzeltmesi ve iyileştirme getiriyor. Bazı küçük değişiklikler bulabilirsiniz. Apple’ın gelecek güncellemelerde ele alabileceği bilinen birçok sorun var.

iOS 15 Beta 8 ve iPadOS 15 Beta 8

Her iki beta güncellemesi de geliştiricilerin yanı sıra genel beta kullanıcıları için de mevcuttur. Halihazırda bir iOS 15 beta veya iPadOS 15 beta kullanıyorsanız, doğrudan cihazınızda bir güncelleme alacaksınız. Ayarlar > Yazılım Güncelleme seçeneğine giderek güncellemeyi manuel olarak kontrol edebilirsiniz . Ve güncellemeyi bulduğunuzda İndir ve Yükle’ye tıklayın.

Kararlı genel derleme kullanıyorsanız, beta güncellemesini manuel olarak yüklemeniz gerekir. Veya iOS 15 güncellemelerini test etmek istiyorsanız bir beta profili de yükleyebilirsiniz. Beta profili yüklemek kolaydır ve artımlı beta güncellemeleri alırsınız. Aşağıdaki kılavuza göz atın.

iOS 15 Beta 8 ve iPadOS 15 Beta 8 Nasıl Kurulur

  1. Apple Beta Yazılım programı  sitesinde gidiniz.
  2. Ardından biraz aşağı kaydırın ve Apple Kimliğiniz varsa Giriş Yap’a tıklayın.
  3. Sonraki sayfada, iOS 15 veya iPadOS 15 gibi cihazlarınız için doğru işletim sistemini seçin.
  4. Başlarken’e kadar aşağı kaydırın ve iOS cihazınızı kaydettirin’e tıklayın.
  5. Şimdi bir sonraki Sayfadan bir profil yüklemeniz gerekiyor. Bunun için İndirme Profiline tıklayın.
  6. Ayarlar’da, yeni bir ‘Profil İndirildi’ seçeneğini göreceksiniz. Yeni bölüme gidin ve profili yükleyin.
  7. Profili kurduktan sonra cihazınızı yeniden başlatın. Ve iPhone’unuza iOS 15 Beta 8’i yüklemeye hazırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu