Apple

iOS 14.7 Güncellemesi Yayınlandı

Apple bugün birkaç ay süren beta testinden sonra iOS 14.7’yi halka yayınladı. iOS 14.7, kendisinden önce gelen bazı güncellemelerden daha küçük bir güncelleme olarak karşımıza çıkıyor, ancak yine de dikkat çeken birkaç özellik var.

MagSafe Pil Paketi Desteği

Apple, Temmuz ayında iPhone 12, 12 mini, 12 Pro ve 12 Pro Max ile çalışmak üzere tasarlanmış MagSafe Tanıttı. iOS 14.7, ‌MagSafe Pil Paketi‌ için destek sunuyor ve bunu kullanmak için güncelleme gereklidir.

Apple Kartlarını Birleştirme

Apple, Nisan ayında Apple Card Family paylaşımını duyurdu ve iOS 14.6 güncellemesindeki işlevlerin çoğunu kullanıma sundu ancak iOS 14.7, iki Apple Card’ın birleştirilmesi için destek getiriyor.

elma kartı eller


Tek bir “Apple Card” hesabını paylaşmak isteyen iki mevcut Apple Card sahibi artık hesaplarını birleştirebilir, bu da iki hesabın daha düşük APR’si ile daha yüksek bir paylaşılan kredi limiti sağlar.

Hesap birleştirme işlemi Cüzdan uygulamasında başlatılabilir.

HomePod Zamanlayıcı Yönetimi

iOS 14.7 ile artık Home uygulaması aracılığıyla HomePod’daki zamanlayıcıları yönetme seçeneği var.

Hava Kalitesi Bilgileri

Hava Durumu ve Haritalar uygulamasındaki Hava Kalitesi bilgileri Kanada, Fransa, İtalya, Hollanda, Güney Kore ve İspanya’ya genişletildi.

Podcast Güncellemeleri

Podcast’ler uygulamasında, Podcast’ler kitaplığında artık kullanıcıların tüm şovları veya yalnızca izlenen şovları görmelerini sağlayan bir seçenek var.

Hata düzeltmeleri

Apple’ın iOS 14.7 güncellemesinde ele aldığı dikkate değer birkaç hata düzeltmesi var. Apple’ın sürüm notları şunları içerir:

  • Dolby Atmos ve Apple Music kayıpsız ses oynatmanın beklenmedik şekilde durmasına neden olabilecek bir sorun düzeltildi.
  • Bazı iPhone 11 modellerinde yeniden başlattıktan sonra kaybolmuş olabilecek pil servis mesajı geri yüklendi.
  • Posta iletilerini oluştururken Braille ekranlarının geçersiz bilgiler göstermesine neden olan bir hata düzeltildi.
  • ‌Apple Music‌’te çalma listesi paylaş menü seçeneğinin kaybolmasına neden olabilecek bir hata giderildi.

iOS 14.7 güncellemesi ayrıca , “”%p%s%s%s%s%n”” adlı bir WiFi ağına bağlandığında ‌iPhone‌’un WiFi’sinin çalışmayı durdurmasına neden olabilecek bir hatayı düzeltiyor gibi görünüyor. 

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %