Apple

iOS 14.7 Çıkış Tarihi Ne Zaman ?

Apple’ın iOS 14.6 güncellemesi , kaybolan AirTags izleyicilerini bulmanın başka bir yolu ve yüksek kaliteli Apple Music desteği de dahil olmak üzere yeni özelliklerle Mayıs ayı sonlarında geldi. Ancak şu anda herkese açık beta olarak sunulan iOS 14.7’yi şimdiden bekliyoruz. 

iOS 14.7, sürpriz olmayan başka bir küçük güncelleme gibi görünüyor. Nisan ayında iOS 14.5 ile gelen büyük güncelleme, maske takarken Face ID ile iPhone’unuzun kilidini açma, uygulamaların  eklam amacıyla sizi izlemesini durdurma ve dört Siri sesi arasından seçim yapma becerisini içeriyor.

Şimdiye kadar iOS 14.7 hakkında bildiklerimiz bunlar.

iOS 14.7, geliştirici beta sürümü olarak kullanıma sunuldu. Patrick Hollanda/CNET

iOS 14.7 ne zaman indirilebilir olacak? 

iOS 14.7 şu anda genel beta olarak mevcuttur. Ancak dikkatli olun: Beta’lar genellikle sorunludur ve birincil telefonunuza değil, yalnızca bir test cihazına indirilmelidir. İndirmeden önce son sürüme kadar beklemenizi öneririz. Haziran sonu veya Temmuz başında genel bir sürüm görmeyi bekliyoruz.

Genel kullanıma sunulduktan sonra iOS 14.7’yi nasıl indirebilirim? 

Apple, iOS 14.7’yi halka yayınladıktan sonra, iOS 14.7’nin artık kullanılabilir olduğunu söyleyen ve indirmek isteyip istemediğinizi soran bir uyarı almalısınız. Veya aşağıdakileri yapabilirsiniz: 

1 . Ayarlar uygulamasını açın.

2 . Genel’i seçin.

3 . Yazılım Güncelleme’ye dokunun. 

Cihazınız Apple’ın sunucularına bağlanacak ve sizden güncellemeyi indirip yüklemenizi isteyecektir. Kurulumu tamamlamak için istemleri izleyin. Cihazınız yeniden başlatıldığında, iOS 14.7 çalıştırıyor olacaktır.

iOS 14.7 hangi cihazlarda çalışacak?

iOS 14.7, iOS 14 ile aynı tüm cihazlarla uyumlu olacaktır. Genellikle bunlar iPhone 6S’i iPhone 12’ye kadar, iPhone SE ve yedinci nesil iPod Touch’ı içerir. 

Burada resmedilen iPhone 12 aracılığıyla iPhone 6S’e iOS 14.7’yi indirebileceksiniz.Sarah Tew/CNET

iOS 14.7 hangi yeni özellikleri içerecek?

En son işletim yazılımı güncellemesi daha küçük değişikliklere odaklanıyor. Şimdiye kadar yazılımın beta sürümünde gördüklerimiz. 

Home uygulamasını kullanarak HomePod’unuzdaki zamanlayıcıları ayarlayın

HomePod’da bir süredir zamanlayıcı ayarlayabiliyor olsanız da, bunu daha önce Siri’yi kullanarak yapmanız gerekiyordu. iOS 14.7’de, 9to5Mac’in geliştirici beta kodunda bulunduğu gibi, Siri’ye sormanıza gerek kalmadan Home uygulaması aracılığıyla HomePod’unuz için bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz  . Yeni seçenek, HomePod alarmlarının altında bulunur. 

iOS 14.7’de Home uygulaması aracılığıyla HomePod’unuz için bir zamanlayıcı ayarlayabileceksiniz.Chris Monroe/CNET

Hava durumu uygulaması hava kalitesi özelliği daha fazla ülkeye yayılıyor

iOS 14, Hava Durumu uygulamasında hava kalitesi ölçümlerini görme özelliğini ekledi, ancak yalnızca birkaç bölgede. iOS 14.7 geliştirici beta sürümünde, bu özelliğin daha fazla ülkeye genişletildiği görülüyor, 9to5Mac tespit edildi. 

Pil boşaltma hatası düzeltmesi

Birkaç kişi, iOS 14.6’ya güncelleme yaptıktan sonra iPhone pillerinin hızla boşalmasıyla ilgili bir sorun bildirdi. Apple sorunu henüz çözmedi, ancak iOS 14.7’de düzeltilmesi mümkün görünüyor. 

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %