Apple

iOS 14.6 RC Güncellemesi Yayınlandı

İOS 14.6 ve iPadOS 14.6’nın Sürüm Adayı derlemesi, sırasıyla iPhone’lar ve iPad’ler için yayınlandı. Bu, son iOS 14.6 Beta 3 güncellemesinden bir hafta sonra geldi. Geçen hafta belirttiğimiz gibi, bir sonraki sürüm, yapı numarasına göre sürüm adayı olacak. Ve Apple’ın beta test kullanıcıları için iOS 14.6 RC ve iPadOS 14.6 RC’yi piyasaya sürmesi şaşırtıcı değil. İOS 14.5 gibi büyük bir güncelleme değil ama yine de dikkate değer değişikliklerle geliyor. Burada iOS 14.6 RC ve iPadOS 14.6 RC güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi paylaşacağız.

Apple müzik aboneleri için mekansal ses ve kayıpsız sesi de duyurdu. İOS 14.6 RC ve iPadOS 14.6 RC, yeni Hi-Fi müzik akışıyla ilgili değişiklikleri getiriyor.

Apple, iOS 14.6 RC ve iPadOS 14.6 RC ile birlikte macOS Big Sur 11.4 RC, tvOS 14.6 RC ve watchOS 7.5 RC’yi de piyasaya sürdü. Güncelleme kararlı ile aynı olduğundan, artımlı beta güncellemelerine kıyasla daha ağır olacaktır. Her iki güncelleme de, genel kararlı yapı için aynı olacak 18F71 yapı numarasıyla birlikte geliyor.

iOS 14.6 RC ve iPadOS 14.6 RC – Yenilikler

İOS 14.6 RC’nin ana özelliği, Uzamsal ses ve Kayıpsız ses desteğidir. Ancak, Haziran ayından itibaren kullanıcılara sunulacak. Ek ücret ödemeden Apple Music abonelerine sunulacak. Yani, zaten bir Abone iseniz, yakında bu özelliği cihazınızda alacaksınız. Bu özelliğin piyasaya sürülmesinden sonra birçok şarkı bu özellikleri destekleyecek, ancak Apple her iki özelliği de destekleyerek daha fazla şarkı ekleyecektir.

Apple Music’te, bazı şarkı bilgilerinin altında Apple Digital Master yazan bir simge bulacaksınız. Bu aynı zamanda uzamsal ses ve kayıpsız ses ile de ilgilidir.

Ayarlar> Müzik altındaki seçeneklerde bazı değişiklikler mevcut. Müzik Ayarlarının yerleşiminde değişiklikler ve Hücresel Akış altında Yüksek Verimlilik için yeni bir seçenek bulacaksınız.

Apple Kart Ailesi paylaşımında, Podcast aboneliğinde, AirTag’de ve Bul’da da bazı değişiklikler var. Ve her zamanki gibi, güncelleme ayrıca son güncellemedeki birçok hatayı da düzeltir.

İOS 14.6 RC ve iPadOS 14.6 RC’yi indirin

iOS 14.6 Sürüm Adayı ve iPadOS 14.6 Sürüm adayı şimdilik geliştiriciler tarafından kullanılabilir. Ancak birkaç saat içinde veya ertesi gün, herkese açık beta test kullanıcıları için piyasaya sürüldüğünü görebiliriz. Manuel olarak kontrol etmek istiyorsanız, Ayarlar> Yazılım Güncelleme’ye gidin. Güncelleme mevcutsa, İndir ve Kur seçeneğine tıklayın.

İOS 14.6 RC ve iPadOS 14.6 RC yükleyin

  1.  Apple Beta sitesine gidiniz.
  2. Ardından biraz aşağı kaydırın ve Apple Kimliğiniz varsa Giriş Yap’a tıklayın.
  3. Sonraki sayfada, iOS 14  veya iPadOS 14 gibi cihazlarınız için doğru işletim sistemini seçin.
  4. Başlarken’e kadar aşağı kaydırın ve iOS cihazınızı kaydettirin seçeneğine tıklayın.
  5. Şimdi bir sonraki sayfadan bir profil kurmanız gerekiyor. Bunun için İndirme Profiline tıklayın.
  6. Profili yükledikten sonra cihazınızı yeniden başlatın. Ve iPhone’unuza iOS 14.6 beta 3 yüklemeye hazırsınız.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %