Apple

iOS 14.6 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı

Üçüncü iOS 14.6 Beta ve iPadOS 14.6 beta, sırasıyla iPhone’lar ve iPad’ler için yayınlandı. Apple, her hafta olduğu gibi zamanında yeni beta güncellemeleri yayınlar. İkinci beta, bazı hata düzeltmeleriyle tam olarak bir hafta önce yayınlandı. Ve iOS 14.6 Beta 3 ayrıca hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmesi için küçük bir güncellemedir. Bu sürekli küçük güncellemeler, bir güncellemeyi hatasız ve güvenilir kılan şeydir. Bir beta testçisiyseniz ve iOS 14.6 Beta 3’ü denemeyi planlıyorsanız, burada en son beta güncellemesini öğreneceksiniz.

Geçtiğimiz iki veya üç hafta içinde Apple, kararlı ve beta güncellemeleri de dahil olmak üzere birçok iOS ve iPadOS güncellemesi yayınladı. Yalnızca birkaç gün önce kararlı iOS 14.5.1, genel kararlı yapıdaki kullanıcılar için güvenlik hatalarını düzeltmek için piyasaya sürüldü. Ancak beta testçisi iseniz, her hafta yeni güncellemeler alacaksınız. Ve iOS 14.6 Beta 3 bu haftanın güncellemesidir.

Apple ayrıca iOS 14.6 Beta 3 ve iPadOS 14.6 Beta 3 ile birlikte tvOS 14.6 Beta 3, watchOS 7.5 Beta 3, macOS Big Sur 11.4 Beta 3 ve HomePod 14.6 Beta 3’ü piyasaya sürdü. Hem iOS 14.6 Beta 3 hem de iPadOS 14.6 Beta 3 güncellemeleri ile birlikte geliyor yapı sürümü 18F5065a . Yapı numarası ‘a’ ile bittiği için yakında iOS 14.6 genel yayınını bekleyebiliriz. Ancak arka arkaya beta sürümlü iOS 14.5 Apple sürprizinden emin olamayız.

iOS 14.6 Beta 3 Yenilikler

iOS 14.6 Beta 3, beta test kullanıcıları için bazı hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler içeren küçük bir güncellemedir. Apple’ın her beta güncellemesinde bahsettiği şey bu. Ancak güncellemeyi araştırdığımızda, bazı yeni değişiklikler ve hatta belki de yeni özellikler bulacağız. İOS 14.6 Beta güncellemesinde herhangi bir değişiklik ve özellik bulursanız bize bildirin.

Güncelleme, yeni bir Modem yükseltmesiyle birlikte gelir. Diğer güncellemede herhangi bir ağ veya bağlantı sorununuz varsa, bu güncellemede düzeltilmesi gerektiği anlamına gelir.

İOS 14.6 Beta 3 ve iPadOS 14.6 Beta 3’ü indirin

iOS 14.6 Beta 3 ve iPadOS 14.6 Beta 3 güncellemeleri şu anda yalnızca geliştiriciler tarafından kullanılabilir. Ancak yakında güncellemeler herkese açık beta test kullanıcıları için de yayınlanacak. Belki bunu okuduğunuzda, güncelleme halka açık beta test kullanıcıları için zaten mevcuttur. Güncellemenin yalnızca desteklenen iPhone’lar ve iPad’ler için geçerli olacağını zaten biliyorsunuz.

Son iOS 14.6 Beta 2 sürümündeyseniz, güncellemeyi kablosuz olarak alacaksınız. Güncellemeyi Ayarlar> Yazılım Güncelleme’ye giderek manuel olarak da kontrol edebilirsiniz . Ardından iOS 14.6 Beta 3 güncellemesini yüklemek için İndir ve Yükle düğmesine tıklayın.

İOS 14.5.1 gibi herkese açık bir derlemede olan kullanıcılar telefonunuzda beta güncellemesini alamayabilir. Bu durumda, güncellemeyi IPSW dosyalarını kullanarak veya bir beta profili kullanarak manuel olarak yükleyebilirsiniz. Artımlı güncellemeleri doğrudan iPhone’unuzda alacağınız için beta güncellemeleri için beta profilleri kullanmanızı öneririz. Yani yeni beta güncellemelerini denemek istiyorsanız bu adımlarla beta profilini kurabilirsiniz.

İOS 14.6 Beta Profili ve iPadOS 14.6 Beta Profilini yükleyin

  1.  Apple Beta sitesine gidiniz.
  2. Ardından biraz aşağı kaydırın ve Apple Kimliğiniz varsa Giriş Yap’a tıklayın.
  3. Sonraki sayfada, iOS 14  veya iPadOS 14 gibi cihazlarınız için doğru işletim sistemini seçin.
  4. Başlarken’e kadar aşağı kaydırın ve iOS cihazınızı kaydettirin seçeneğine tıklayın.
  5. Şimdi bir sonraki sayfadan bir profil kurmanız gerekiyor. Bunun için İndirme Profiline tıklayın.
  6. Profili yükledikten sonra cihazınızı yeniden başlatın. Ve iPhone’unuza iOS 14.6 beta 3 yüklemeye hazırsınız.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %