Microsoft

Internet Explorer İçin Yolun Sonu Göründü

En son ne zaman bilerek ve bilerek Internet Explorer’ı açtığınızı hatırlayamama ihtimaliniz yüksektir, ancak Microsoft’un bunu hala desteklediğini öğrenmek sizi şaşırtabilir. Ancak, Redmond teknoloji şirketi bunu değiştiriyor ve Internet Explorer desteği için son bir son tarih açıkladı.

Microsoft’un Internet Explorer İçin Duyurusu

Microsoft’un yıllar önce Internet Explorer 11 (IE11) desteğini sonlandırdı, ancak bir şekilde hala Microsoft’un radarında. Şimdi, teknoloji devi, 25 yıllık toplam hizmetin ardından nihayet Internet Explorer veda ediyor.

Microsoft duyurusunu bu başlıktan erişebilirsiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi, Microsoft tüm enerjisini Chromium tabanlı tarayıcısı Microsoft Edge’e yatırmayı tercih ediyor. Ve Microsoft’un zaten Edge’e eklediği tüm harika özellikler göz önüne alındığında, Internet Explorer 11’i etrafta tutmayı haklı çıkarmak zor.

Ancak, büyük mavi “e” ye hala aşıksanız, vedalaşmak için hala biraz zamanınız var. Microsoft, 365 hizmetleri için IE11 desteğini 17 Ağustos 2021’de sona erdirecek. Bundan sonra, Microsoft IE11’i kullanımdan kaldırmadan önce 15 Haziran 2022’ye kadar süreniz var.

Microsoft, IE11’i yeni Microsoft Edge ile karşılaştırarak kararını haklı çıkarıyor, Yeni Microsoft Edge daha hızlı, modern teknolojiler ve uzantılarla daha uyumlu, bir üretkenlik merkezi ve IE11’den çok daha güvenli.

Aslında, Microsoft’a Edge’i yaratması için ilham veren şey Internet Explorer’ın halkın gözündeki ölümüydü. Edge’in ilk sürümü Microsoft tabanlı kod kullanıyordu, ancak Chromium tabanlı tarayıcılara karşı bir dünyada mücadele etti. Sonra Microsoft Chromium’u benimsedi ve tarayıcı için her şey birden bire çok iyi gitti.

Halen IE11’deyseniz, şimdi Chromium Edge’e geçiş yapmak için harika bir zaman. Yalnızca daha uzun süre dayanmakla kalmaz, aynı zamanda çok daha hızlı ve daha güvenlidir.

Internet Explorer için Keşfedilecek Bir Şey Kalmadı

Çoğunlukla Internet Explorer’dan geçen bir dünyada, Microsoft nihayet tarayıcının dinleneceği zaman için bir son tarih belirlemektedir. Uzun zaman oldu, ancak yeni Chromium Edge’in ne kadar iyi olduğu göz önüne alındığında, IE11’i daha fazla tutmayı haklı çıkarmak zor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %