Teknoloji

Instagram Live Rooms Özelliğini Kullanıma Sundu

Sosyal ağ devi Facebook, Instagram’da kullanıcıların uygulamada aynı anda üç kişiye kadar canlı yayın yapmasına olanak tanıyan bir Canlı Odalar özelliğini tanıttı.

Instagram’ın önceki sürümü, yalnızca bir kişinin daha canlı yayına girmesine izin veriyordu. Canlı Odalar, dünya çapındaki tüm Instagram kullanıcıları için kullanıma sunulmuştur. 

Canlı Odalar özelliği, izleyicilerin toplantı sahiplerinin kimliklerini belirlemeleri için rozetler satın almalarına ve ayrıca Alışveriş ve Canlı Bağış Toplama gibi diğer etkileşimli özellikleri kullanmalarına da olanak tanır.

Şirket, önümüzdeki aylarda yayınlaması beklenen moderatör kontrolleri ve ses özellikleri sunma gibi daha etkileşimli araçları da araştırdığını söyledi.

Instagram Canlı Odalar nasıl çalışır?

– Instagram sayfanızda sola kaydırıp Canlı kamera seçeneğini seçerek Canlı Oda oturumu başlatabilirsiniz.

– Bir başlık ekleyin ve diğer kullanıcıları eklemek için Odalar simgesine dokunun.

– Sizinle canlı yayına geçmek isteyen diğer kullanıcılardan gelen istekleri göreceksiniz. Eklemek için bir kullanıcı arama seçeneğiniz de mevcut.

Oturum başladıktan sonra, canlı oturumunuza başka bir kullanıcı eklediğinizde ekranın üst kısmında kalacaksınız. Yayıncı siz olduğunuz için, tek tek üç kullanıcı ekleme seçeneğiniz vardır.

Örneğin, iki misafirle başlayabilir ve daha sonra üçüncü katılımcı olarak sürpriz bir misafir ekleyebilirsiniz! Birden fazla misafirle canlı yayına girmek, erişiminizi artırmanın harika bir yolu, çünkü misafirlerin takipçileri de bilgilendirilebilir, ”diye bildirdi Facebook.

Canlı Odadaki aktif katılımcılardan herhangi biri tarafından engellenen kullanıcılar, canlı oturuma katılamazlar. Ayrıca, Topluluk Kurallarının ihlali nedeniyle canlı erişimi iptal edilen kullanıcılar Canlı Oda oturumuna katılamayacak.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %