Teknoloji

Instagram Web İle Yakında Bilgisayarınızdan Ve Tabletinizden Gönderi Paylaşabileceksiniz

Instagram, yeteneklerini genişletmek amacıyla yakında web sürümüne çok talep edilen bir özelliği ekleyecek. Instagram yakında fotoğraf paylaşım platformunun web sürümünden gönderi paylaşabilecek ve bu da işleri çok daha kolay hale getirecek. 

Bu yeni işlev, şu anda kullanıcılar Instagram gönderilerini yalnızca masaüstlerinde veya dizüstü bilgisayarlarında görüntüleyebildiğinden hoş bir değişiklik gibi görünebilir. 

Görüntü göndermenize izin veren Web için Instagram

Bilinen uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi’nin ortaya çıkardığı gibi Instagram kullanıcıları, basit bir ‘sürükle ve bırak’ işlemiyle bilgisayarlarına kolayca fotoğraf veya video yükleyebilir. 

Paluzzi (Twitter üzerinden) tarafından paylaşılan ekran görüntüleri, platformun JPG, PNG, MP4 ve QuickTime resim / video formatlarını destekleyeceğini önermektedir.

Görüntü veya video yüklendikten sonra, insanlar gerekirse medyayı kırpmayı içeren bir sonraki adıma geçebilirler. Kullanıcılar, Instagram uygulamasında bulunanlara benzer çeşitli filtreler ekleyebilir. Ek olarak, Instagram ve hatta Facebook’ta olduğu gibi konum etiketi ekleyebilirler.

Bununla birlikte, eklenemeyen birkaç işlev vardır. İnsanların Instagram’da gönderi yapmak için masaüstü / dizüstü bilgisayarlarından fotoğraf çekemeyecekleri önerilir. Yalnızca mevcut fotoğrafları ve videoları gönderebilirler. Hatırlamak gerekirse, bu yetenek Instagram’ın mobil web uygulaması sürümünde mevcuttur.

Bilmeyenler için Instagram hala iPad’de tam teşekküllü bir uygulama olarak mevcut değil ve bir iOS uygulaması olarak çalışıyor. Bu bilgiler iPad kullanıcıları için de yararlı olabilir.

Dahası, web için Instagram’ın Instagram Hikayeleri yayınlama yeteneğini destekleyip desteklemeyeceğine dair herhangi bir bilgi yok.

Ayrıca, özelliğin kullanıcılara ne zaman sunulacağını bilmiyoruz. Hala test edildiği için biraz zaman alabilir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %