Teknoloji

Instagram Reels Artık Reklam Gösterecek

Instagram, Reels için reklamlar sunuyor. Facebook’a ait fotoğraf paylaşım uygulaması, son birkaç ayda belirli ülkelerde Makara reklamlarını test ettikten sonra, dünya çapında herkes için Reels reklamlarını resmen başlattı. 

Instagram resmi bir blog yazısında, “Bu reklamlar, işletmelerin daha büyük kitlelere ulaşmasına yardımcı olacak ve insanların markalardan ve içerik oluşturuculardan ilham verici yeni içerikler keşfetmelerine olanak tanıyacak” diyor. 

Instagram Reels reklamları, Hikayelerdeki reklamlara benzer şekilde tam ekran ve dikey olacaktır. Reelslerdeki bu reklamlar, ayrı Reelsler arasında görünecektir. Tıpkı normal Reels gibi, bu reklamlar da döngü halinde olacak ve 30 saniyeye kadar uzayabilecek. Kullanıcılar bu Reels reklamlarını yorumlayabilir, beğenebilir, görüntüleyebilir, kaydedebilir ve paylaşabilir. 

Reels reklamları, Reels sekmesi, Reels Hikayelerdeki, Reels Keşfetme ve Reels beslemenizdeki Reels içeriğine erişmek için en popüler yerlerde görünür. 

Instagram ayrıca kullanıcılara bu reklamları yönetmek için kontroller sağlar. Instagram blog gönderisinde, “Instagram’daki diğer reklamlar gibi, insanlara gördükleri Reels reklamları üzerinde de kontroller sağlayacağız” dedi. Bu, bir reklamı görür ve beğenmezseniz, Instagram’ın size reklamı atlama seçenekleri sunacağı veya gönderiyi gizlemek veya şikayet etmek için gönderideki menüye dokunacağı anlamına gelir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %