Teknoloji

Instagram kullanıcıları artık 60 saniye uzunluğunda Reels yayınlayabilir

Instagram, kullanıcıların artık platformda 60 saniye uzunluğunda Reels yayınlayabileceklerini ve arkadaşlarıyla paylaşabileceklerini duyurdu. Şimdiye kadar, kullanıcılar yalnızca video uzunluğu 15 saniye ve 30 saniye olan Reels yayınlayabiliyordu. Bu, arkadaşları ve takipçileriyle daha uzun Reels paylaşmak isteyen içerik oluşturucular için bir zevktir. 

Hatırlamak gerekirse Instagram, TikTok’un ülkede yasaklanmasından kısa bir süre sonra Reels’i tanıttı. Fikir, diğerleri arasında Mitron, Roposo, Chingari dahil olmak üzere ortaya çıkan diğer Hint kısa video platformlarının beğenisini almaktı. Facebook’un fotoğraf paylaşım platformu Hindistan’da ve dünya çapında geniş bir popülerlik kazandı. 

Daha Uzun Reels

Rakip TikTok, içerik oluşturucuların daha uzun videolar oluşturmasına ve arkadaşlarıyla paylaşmasına izin vermek için sınırını 3 dakikaya çıkardıktan sonra Instagram, Reels için video uzunluğunu genişletiyor. 

Bu 60 saniyelik Reels oluşturmak, daha kısa Reels oluşturmakla aynıdır. Adımlar aynı kalır. Uygulamadaki Reels sekmesine gidin ve içeriği kaydedin veya telefon belleğinden yükleyin.  Reels yüklendikten sonra Instagram platformunda takipçileriniz ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Instagram’ın son güncellemesi

Instagram ayrıca platformdaki gençler için yeni bir koruma başlattı. Fotoğraf paylaşım platformu, gençlerin hesaplarının varsayılan olarak özel hesaplara ayarlanacağını duyurdu. Şirket, bunun potansiyel olarak şüpheli hesapların platformda gençleri bulmasını ve onları kem gözlerden korumasını zorlaştıracağına inanıyor. Instagram, genç kullanıcılara push bildirimleri göndereceğini ve onları hesaplarını gizli hale getirmeye çağıracağını söyledi.

Bu zorunlu bir ayar değildir ve bu tür kullanıcılar gerektiğinde genel hesaba geçiş yapacaktır. Resmi bir blog yazısı, “Gençlere, isterlerse herkese açık bir hesaba geçme veya mevcut hesaplarını herkese açık tutma seçeneği sunacağız” dedi.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %