Teknoloji

Instagram, Keşfet Sekmesi Üzerinde Size Daha Fazla Kontrol Veriyor

Instagram’ın Keşfet sekmesi, bazılarını görmekten rahatsız olabileceğiniz her türlü içerikle dolu. Bunu düzeltmeye yardımcı olmak için Instagram, belirli içerik türlerini filtrelemenize yardımcı olacak bir Hassas İçerik Kontrolü özelliğini kullanıma sundu.

Instagram, Keşfet Sekmesi Üzerinde Size Daha Fazla Kontrol Veriyor

Instagram bunun Hassas İçerik Denetimi adında bir seçenek başlatmak gibi açıkladı. Instagram, hassas içeriği, platformun kurallarını tam olarak ihlal etmeyen, ancak “bazı insanları üzebilecek, cinsel açıdan müstehcen veya şiddet içeren gönderiler gibi” gönderiler olarak tanımlar.

Instagram, Keşfet sekmesinde takip etmediğiniz kullanıcılardan gelen hassas içerikleri görmenizi zaten engelliyor, ancak Hassas İçerik Kontrolü özelliği bunu bir adım öteye taşıyor.

Artık, Keşfet sayfanızda ne kadar hassas içerik görmek istediğinizi (hiç ayarlama yapmamaya veya hassas içerik miktarını azaltmayı) belirleyebilirsiniz.

Hassas içeriğin nefret söylemi, zorbalık veya kullanıcılar için doğrudan tehdit oluşturan gönderileri içermediğini unutmayın. Instagram’ın bu tür gönderilerle ilgili katı kuralları vardır ve platformda bunlara izin vermez, nokta. Öte yandan, insanlar hassas içeriğe farklı tepkiler verebilir, bu nedenle Instagram, kullanıcılara daha fazla kontrol sağlamak için bir özellik sunmuştur.

Hassas İçerik Kontrol Seçeneği Nasıl Ayarlanır

Hassas İçerik Kontrolü seçeneğine erişmek için Instagram’ı açın ve ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar düğmesine dokunun. Buradan Hesap > Hassas İçerik Kontrolü’ne dokunun.

Size üç seçenek sunulur:  İzin Ver ,  Sınırla (Varsayılan) ve  Daha Fazlasını Sınırla . İzin Ver’i seçmek,  tüm hassas içeriğin filtreden geçmesini sağlar; bu, Keşfet sayfasında daha fazlasını görebileceğiniz anlamına gelir. Yalnızca 18 yaş ve üstü kullanıcılar bu seçeneği değiştirebilir.

Sınır (Varsayılan) , Instagram tarafından otomatik olarak açılan seçenektir ve gördüğünüz bazı hassas içerikleri kısıtlar. Son olarak, Daha Fazlasını Sınırla’yı seçmek,  rahatsız edici veya üzücü içerikle karşılaşmanızı daha da olası kılar.

Keşfet Feed’inizi Özelleştirin

Instagram, Keşfet sayfanızı tahmin edilen zevkinize uyacak şekilde otomatik olarak kişiselleştirir. Platform, Instagram’daki etkinliğinize göre ne tür gönderilerden hoşlanacağınızı tahmin eder ve ardından bu bilgileri Keşfet özet akışınızı oluşturmak için kullanır.

Keşfet özet akışınızda görünenleri ayarlamanın tek yolu Instagram alışkanlıklarınızı değiştirmektir, bu nedenle tam olarak basit değildir. Ancak görmek istemediğiniz hassas içeriklere takılıp kaldıysanız, en azından Hassas İçerik Kontrolü özelliği bu istenmeyen gönderilerden bazılarından kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %