RedmiXiaomi

IMEI Atılmış Kaçak Xiaomi Alınır mı ?

Güncelleme; Bu makalede ne kadar da Xiaomi vurguladıysak da temel olarak İmei değiştirilmiş, atılmış cihazların mantelitesi aynıdır. Diğer tüm markalarıda aynı şekilde ilgilendirir. Konu tüm firmalar için de geçerlidir.

Merhaba arkadaşlar. Sürekli bu soruyu özel mesaj olarak siz değerli kullanıcılardan alıyoruz. Telefon alacağım imei atılmış telefon alınır mı, güvenilir mi, sıkıntı olur mu gibi mesaj kutumuz bu tip sorularla doldu taştı, ve bu konuya aydınlık getirmenin vakti zamanı gelmiş bulunmaktadır.

Kaçak yollarla gelen Cep telefonlarının taşıma koşulları

NOT; Bu cihazları ülkemize kaçak yollarla Sokmak, Dağıtmak, Satmak, Çoğaltmak SUÇTUR ve YASAL DEĞİLDİR.

Açık konuşmak gerekirse ülkemize Kaçak yollarla bir şekilde gelmiş veya yurt dışından gelen kişiler gümrük hakkı kadar getirmiş olabilirler. Sonuçta ülkemize bir şekilde gelen bu cihazlar Türkiye satış fiyatından yaklaşık olarak 1000-1500 TL daha uygun ve ucuza satılmaktadır. Bunun nedeni kaçak olduğu için vergi ilavesi olmamasıdır..

Kullanıcılar bu cihazları alırken En çok yapılan hatalardan biri Yurt dışından gelen kaçak cihazları satan kişiler imei kaydı yapılmıştır yalanıdır. Ya arkadaş kayıt zaten telefonun resmi satış rakamına göre 1000-3000 TL kayıt bedeli çıkmaktadır siz hayırdır. Nerede bunun pasaport kaydı belgesi ?

Buraya dikkat ! bu cihazlar Resmi olarak kayıt edilmemektedir. 3. Taraf yazılımlarla yani resmi ve güvenirliği olmayan yazılımlarla Sistem yetkilerini aşarak, Herhangi bir cihazın mesela kullanılmayan eski yada bozuk telefonların imeilerini klonlayarak yazılımlar yardımı ile yüklemesidir. Hiç bir şekilde kanun hükmünde geçerliliği olmamaktadır.

Kaçak yollarla gelen Cep telefonlarının taşıma koşulları

Ayrıca Cihazınızın Kaçak olup olmadığını veya Kayıtlı yada Kayıtlı olmadığını Aşağıdaki Bağlantıdan da kontrol edebilirsiniz.

IMEI Kayıt Durumu Kontrolü

Xiaomi IMEI Atılmış Telefon Alınır mı ?

Günlük kullanıcılar kunuşma, mesajlaşma, sosyal medya ve oyun gibi günlük kullanımları kullandığı için pek acı yüzünü bilmezler.

Xiaomi Cihazlarda imei atılması için boot kilidini açmamız gerekiyor. Bu boot kilidini daha iyi anlamanız için şöyle örnek vermem gerekecek; Evinizin kapısı kilitli hırsız girebilir mi ? yada girerse ne kadar zorluklarla girebilir ?

Evinizin kapısında anahtar unutursanız hırsız ne kadar kolay girip hırsızlığını gerçekleştirecektir.

Boot kilidi de böyle bişey cihazın Android Sistemine ulaşmasına izin veriyor cihazda değişiklikler yapılmasına olanak tanıyorsunuz.

Cihazımıza imei atıldığın da kurulan ve izin verilen uygulamalar şu şekildedir.

 1. Boot kilidini açılır.
 2. TWRP Adında 3. şahıslar tarafından hazırlanmış, masum görüntüsü altında güvenlik açıkları yatan cihazın kurtarma modunu değiştirip 3. sahış kurtarma modu kurulumu yapılır.
 3. magisk root yetkilendirme yani sistem dosyalarına ulaşmamıza yardımcı olan bir uygulamadır.

Bu üsteki anlatmış olduğum uygulama ve yöntemleri yaptığımız zaman cihazımız her türlü saldırılara karşı savunmasız olabileceğini unutmayınız.

Banka uygulamalarınız, fotoğraf, videolarınız ve her türlü kişisel verilerinize erişimi kolaylaşacaktır. Benim gibi güvenlik takıntısı olan kişilere Xiaomi imei atılmış cihaz önermiyorum.

Kendi fikrimce 1000-1500 TL den kaçacağıma Aynı modelin 3-4-5 Ay kullanılmış Türkiye garantili temiz 2. el telefon tercih ederim. Yada 1-2 Ay daha dişimi sıkar sıfır bir cihaz almayı tercih ederim.

Xiaomi IMEI Atılmış Cihazları neden tercih etmemeliyiz ?

 1. Yasal Değildir.
 2. Daha önceden Suç örgütüne karışmış kişilerince kullanılan cihazların imeileri sizin telefona ilişkilendirilmiş olabilir. Bu Düşük bir olasılık lakin eski yada bozuk cihazların imei kullanıldığı için bu olasılıkları da göz önünde bulundurmalısınız.
 3. imei atılması için tüm sistem erişimlerini açmanız gerekecektir.
 4. bankacılık ve kişisel verileriniz aşırı risk altında olabilir.
 5. Cihaz garanti kapsamında olmaz.
 6. Nereden geldiği belli olmadığı için, ne şartlarda taşındığını bilmiyoruz.
 7. Taşıma esnasında rutubete nem ve darbelere maruz kalmış olabilir. Bu tip durumlar cihazın kullanım ömrünü kısaltır ve daha erken arızalanmasına neden olur.
 8. Kaçak yol ile satan kişiler Cihazın kutu içerisinden orijinal şarj aletini ve orijinal kulaklıklarını alıyor ve yan sanayi dediğimiz ürünler, bire bir benzeri ürün yerleştiriyorlar bu da cihazın bataryasının çabuk bozulmasına neden oluyor.
 9. Cihaz ne kadar ucuza almış olsanız bile Yedek parça ve teknik servis olanağı kısıtlıdır, ve parçalar pahalıya patlayabilir.
 10. Cihazın güncelleme sıkıntısı sistem üzerinden güncellendiğinde atılmış olan imei gidecek ve telefonunuzun şebeke sorunu doğacaktır. Yeni baştan imei atılması gerekecektir.
 11. İlerleyen dönemlerde telefonunuz güncelleme aldığında BTK imei klonlama işlemi olduğunu anlıyor ve telefonunuzu kullanıma kapatıyor.
 12. Virüs, trojen vb. zararlı yazılımlar telefonunuzu ele geçirmesini kolaylaşacaktır.
 13. Sistem çökmeleri ve donma kasmalar yaşanacaktır.
 14. İkinci el satışı sırasında sorun ve güvensizlik yaratır. İkinci el olarak satarken aldığınız fiyatın daha aşağısına satmak zorunda kalırsınız.

imei atılmış cihaz alırken bir daha düşünmeli, evdeki bulgurdan olmamalıyız. Evet haklısınız ülkemizde Dolar kurunun artması ile bizi bu tarz cihazlara yönlendiriyor. Kulanıp kullanmama satın alma yinede son kullanıcıların.

10 Yorum

 1. Ne anlarsınızki kaçaktan türkiyede olmayan telefonlari nasil alcaz neymiş efendim birazdaha para verin yenisini alınmış garanti kapsamı deyilmiş garantiye gönderdiğinizde tekrardan para aliyolar yapmak için.
  Vergi dersen aynı yelefonun ikincisini alıcak miktarda kasma falan diyonuz boş muhabbet açıkcası parasi olan sayar parayi türkiyeden alır bizim paramiz yok belki imei atmadan ceza falan deniyo hani hiç duymadim imei attı şukadar ceza yedi diye milletin kafasını karıştırmayın

  1. Merhaba, Yorumunuz için teşekkürler. Makalemiz olduğu gibi esasa dayanır. Makaleler diğer kullanıcıların ortak görüşü ve sorunlarını alarak oluşturulmaktadır. Almak yada almamak siz değerli ziyaretçilerimizin tercihidir. Ayrıca Türk Ceza Kanununun 5809 Sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu’nun 55/1-2 maddelerinde suç teşkil ettiği açıkça belirtilmiştir. “Maddeleri mevcut < Ülkeye kaçak yolarla sokma dağıtmak kullanmak suçtur > Bir suçu işleyip işlememek özgür iradenize kalmıştır. Bizler sadece birer uyarıcıyız.

   1. Eyvallah çok iyi anlatmışsınızda okuyanda sakın almayin suç falan gibi his uyandırıyor o neden le böyle yazdım

   2. Rootlu telefonları hiç sevmem aslında ayrıca kutuyu açıyorlar telefonun namusu gidiyor. Almayı düşünüyordum vazgeçtim. Türkiye Xiaomi ve redmi satışlarının neden düşük gözüktüğü belli oldu full kaçak aliyomus millet. Ama devlette sanki bilmiyormuki cezası olsaydı sahibindende 1000 tane ilan olmazdı. Ama yinede tavsiye etmiyorum güvenlik açısından.

 2. note 9 aldım kaçak kapanacak diye mesaj geldi tarihi de geldi kapanmayacağını söyledi satıcı ve kapanmadı halen de kullanıyoruz

 3. Vallahi ben Poco x3 pro almak istiyorum ama telefon 4.000 o yüzden alamıyorum bende yurt dışı IMEI kayıtsız alıp IMEI kaydı yaptıracaktim ama legal olmadığını gördüm ve almıyorum 😞 hala 2.540 TL cazip geliyor 😅

  1. Merhaba, Poco x3 pro IMEI Atılma değiştirme gibi işlemler yapılmamaktadır. Orijinal Türkiye Garantili almanızı tavsiye ediyoruz.

 4. Taşıma durumlarını görünce almaktan vazgeçtim benim 2000 tl çöpe atacak param yok

 5. bugün kaçak bir xiaomi alacaktım yorumunuzu okudum ve almaktan vazgeçtim allah sizden razı olsun 1000 tl fazla verip güvenilir birşey alacağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu