Teknoloji

Google Tensor Yeniden Markalı Samsung Exynos İşlemci mi ?

Google, Pixel 6 serisi akıllı telefonlarını sergiledikten sonra büyük ilgi topladı. Pixel 6 serisi akıllı telefonlara bu büyük ilginin başlıca nedeni, Google’ın kendi bünyesinde bir işlemci olan Google Tensor kullanan ilk cihaz grubu olması.

Google Tensor, küresel arama motoru devinin ilk özel İşlemcisidir. Bu, Apple A14 Bionic’e benzer özel bir işlemcidir. Dahili bir işlemci ile Pixel 6 serisi akıllı telefonların, tıpkı Apple iPhone’lar gibi genişletilmiş yazılım desteği alacağı tahmin ediliyor.

Google Tensor Sadece Yeniden Markalanmış Bir Samsung Exynos İşlemci Olabilir

Samsung, özel bir şirket içi Exynos işlemcisi kullanan en büyük küresel akıllı telefon markalarından biridir. Şirketin, Whitechapel dahili adıyla da giden Exynos 2200’ü duyurması muhtemel. Google Tensörünün Whitechapel olarak da bilindiğini unutmayın.

Galaxyclub adlı siteye göre Google Chapel, yeniden markalanmış bir Exynos 2200 işlemciden başka bir şey değil. Exynos 2200, AMD’nin RDNA2 GPU’su ile piyasaya sürüleceği düşünülen ilk mobil işlemcidir. Bu nedenle, Google Tensor, RDNA2 GPU ile birlikte gelebilir. Bu, Tensor SoC’nin bir akıllı telefon yonga setindeki en güçlü grafik kartlarından birine sahip olacağı anlamına geliyor.

Markaların WearOS geliştirmek için kaynakları birleştirdiği Google ve Samsung arasındaki son gelişme göz önüne alındığında, bu spekülasyonlar doğru olabilir. Exynos 2200’ün bir performans santrali olması bekleniyor, bu nedenle Google Tensor ile aynı şeyi bekleyebiliriz.

Google Tensör Özellikleri

Google tarafından onaylandığı üzere, Tensor işlemci, bir güvenlik çekirdeği ve Titan M2 kullandığı için mümkün olan en iyi güvenliğe sahiptir. Ayrıca işlemcinin, Google Pixel 6 serisi akıllı telefonlardaki kamera özelliklerini geliştirmek için yeni nesil AI (yapay zeka) ve ML (makine öğrenimi) özelliğine sahip olduğu da söyleniyor.

Spekülasyonlar göz önüne alındığında, Google Tensor bir amiral gemisi işlemcidir, bu nedenle Tensor SoC’nin A14 Bionic ve Snapdragon 888+ SoC’ye benzer bir performans bekleyebiliriz. Ayrıca, Tensor işlemcinin 5G, WiFi 6 ve Bluetooth’un en son sürümü gibi bağlantı özellikleri sunması muhtemeldir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %