Mobil Oyunlar

Google Play Store Mobil Ödeme Sorunu

Merhaba arkadaşlar, Bildiğiniz üzere çoğu oyun Google Play Store‘de ne kadar da ücretsiz olsa da Maalesef oyun içi satın alımlarla bizi para harcamaya itiyor. Gerek LOL Gerek Pubg, Gerekse Call of duty gibi FPS oyunlarında gelişmiş karakterler yada gelişmiş silah skinlerini para karşılığı ya sandıktan, yada kutu açılımı ile elde edebilmekteyiz. Hal böyle olunca bizi oyuna para harcamaya itiyor.

Konumuzu dağıtmayacak olursak, Vodafone, Turkcell, Turktelekom gibi iletişim servislerinin sunduğu Mobil ödeme servisleri ile Google Play Store üzerinden, Oyun içi Para alarak oyunda sandık, çark ve benzeri ödül için para harcıyoruz.

Aşağıda belirmiş olduğum Hatayı görmektesiniz. Paycell | Turkcell mobil ödeme kullanıalamıyor hatası vermekte. Bu hatanın çeşitli nedenleri olabilir.

 1. Oyun içi günlük oyun parası alımı sınırını aşmış olabilirsiniz.
 2. Ödeme Yönteminde Güvenlik nedenlerinden dolayı hata alabilirsiniz.
 3. Hattınız Mobil Ödeme Yöntemine Kapalı Olmasından Kaynaklı.
 4. Mobil Ödeme Yöntemi ile hattınızın aylık harcama limitini doldurmuş olabilirsiniz.
 5. Hesabınıza sürekli Oyun içi para alıyorsanız, hesabınız inceleye alınmış olabilir.

Evet üsteki 5 Maddelik sorunlar sık karşılaşılan hatalardır. Gelin bunları birlikte inceleyelim.

 1. Maddeyi inceleyecek olursak (Oyuniçi günlük oyun parası alımı sınırını aşmış olabilirsiniz.) Bazı oyunlar hesap ve kişi güvenliği için oyuniçi harcamaları sınırlı tutar eğer yüksek miktar da ve ya arka arkada oyuniçi para aldıysanız ve bu hatayı veriyor ise 24′ Saat beklemeniz gerekir. Muhtemelen 24 Saat sonunda bu Satın alım hatası düzelecektir.
 2. Google Play Store bazı durumlarda, IP değişmesi, bağlantı kopması, bağlantı değişmesi(Wi-Fi’den Mobil veriye geçmek gibi) durumunda oyuniçi satın alımları kısa süreliğine durdurur. 1-2 Saatin ardından bu normalde dönecektir.
 3. Hattınız Mobil Ödeme Yöntemine Kapalı Olmasından Kaynaklı. Mobil İletişim Müşteri hizmetlerini arayıp Mobil ödeme yöntemine hattınızı açtırabilirsiniz.
 4. Mobil Ödeme Yöntemi ile hattınızın aylık harcama limitini doldurmuş olabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken ya hattınızın online işlemleri üzerinden limiti artırabilir, yada hattınızın müşteri hizmetlerine bağlanabilir limitinizi artırma talebinde bulunabilirsiniz.
 5. Hesabınıza sürekli Oyun içi para alıyorsanız, hesabınız inceleye alınmış olabilir. Hesabınız incelenme konusunda panik yapacağınız bir şey yok bu sizin güvenliğiniz açısından oyun sistemine düşersiniz ve oyun yöneticileri sizin satın alımlarını incelemeye alır. Herhangi bir ters durum yok ise 24 saat yada 48 saat içerisinde tekrardan satın alabilirsiniz.

Genel olarak 3. ve 4. maddeleri ile daha sık karşılaşıldığından 3. 4. maddeleri uyguladığınızda sorununuz çözülmüş olacaktır.

Tepkiniz ?

Mükemmel
2
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

3 Yorumlar

 1. Siz mükemmelsiniz teşekkürler

 2. Doğrulama hatası veriyor bana 7529 dan sürekli kodlar gelip duruyor DSP_ ******** gibi kodlar kafayı yiyeceğim artık ödeme gerçekleştiremiyorum

  1. Merhaba, ilk once farklı bir ödeme yöntemi veya kredi kartı ekleyin daha sonra mevcut kredi kartını kaldırınız cihazınızı yeniden başlatın ayrıca farklı cihaz da var ve gmail de kredi kartı kayıtlı ise kaldiriniz

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %