Teknoloji

Google, Bellek Adında Yeni Bir Asistan Özelliğini Test Ediyor

Herkes bilgisayarların bir şeyleri hesaplamada bizden daha iyi olduğunu bilir, ancak hiç kimse bir bilgisayarın nasıl bir şeyi nadiren unuttuğundan bahsetmez. Şimdi Google, Google Asistan’ın yeni bir özelliği olan “Bellek” ile bu özellikten yararlanmayı hedefliyor.

Bellek kaydedebilir: makaleler, kitaplar, kişiler, etkinlikler, uçuşlar, oteller, resimler, filmler, müzik, notlar, fotoğraflar, yerler, çalma listeleri, ürünler, tarifler, hatırlatıcılar, restoranlar, ekran görüntüleri, gönderiler, TV şovları, videolar ve web siteleri.

Bir şeyi hatırlamak istediğinizde, Google Asistan’a sözlü bir komut verebilir veya ana ekranda bir kısayol kullanabilirsiniz. Ardından, daha sonra hatırlamaya çalıştığınız şeyi Google’a bildirirsiniz.

Google Asistan daha sonra onu Bellekte saklar, ancak aynı zamanda, bellekle tam olarak neyi başarmaya çalıştığınızı anlamak için yapay zekanın gücünü de kullanır. Örneğin, uçuş ayrıntılarını saklamak için Hafızayı kullandıysanız, Google size uçuşla ilgili durum bilgilerini gösterecektir.

Tümü sıraya dizilmiş bir bellek portföyünüz olduğunda, depoladığınız tüm bilgi parçalarını bulmak için gelişmiş arama çubuğunu kullanabilirsiniz. Ayrıca anıları “Önemli” veya “Daha Sonra Oku” olarak etiketleyebilirsiniz, böylece daha sonra önemli bilgileri kolayca bulabilirsiniz.

Şu anda, Google Asistan Belleğini hala test aşamalarında olduğu için kullanamazsınız. Özelliğin halka ne zaman yayınlanacağını bile bilmiyoruz.

Ancak bildiğimiz şey, Google’ın Memory’yi “test sürümü” denen şeyden geçirdiği. Bu, geliştiricilerin tüm yaygın hataları ve sıkıntıları bulmak için kendi programlarını kullandıkları zamandır. Daha sonra, uygulamanın herkese açık olarak yayınlanmasından önce tüm sorunları çözebilirler.

Umarım Sadece Geçici Bir Anı Değildir

Google şu anda Google Asistan için Memory adlı, sizin için tüm önemli parçaları hatırlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Özelliği çalışırken ne zaman göreceğinizi bilmiyoruz, ancak bu ilginç özelliğin gelecekteki gelişmeleri için gözlerinizi Google’da tuttuğunuzdan emin olun.

Memory’nin çıkmasını bekleyemiyorsanız, Google Asistan’ı hemen şimdi kullanabilirsiniz. Stock Assistant ile alarmlar ve hatırlatıcılar ayarlamak gibi gününüzü planlamanın birçok yolu vardır.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %