Fortnite Mobile

Fortnite Ölüyor mu ? 2021 Oyuncu Sayısı

Fortnite Battle Royale Eylül 2018’de piyasaya çıktığında, o zamandan beri olduğu gibi pop kültürüne hükmedeceğini çok az kişi hayal edebilirdi. Marshmello ve Ariana Grande gibi müzisyenlerden LeBron James gibi sporculara kadar Epic Game’in oynaması ücretsiz oyunu, neredeyse üç yıldır oyunlara hükmediyor.

Fortnite’a akın eden sadece yıldızlar değil elbette. Oyunun oynaması ücretsiz durumu, herkesin indirebileceği, oyuna girebileceği ve arkadaşlarıyla oynayabileceği anlamına geliyordu ve dünya çapında milyonlarca oyuncu bunu yıllar içinde yaptı.

Yine de kaç kişi Fortnite oynadı ve 2021’de kaç kişi aktif olarak oynuyor. Fortnite oyuncu sayısının ne olduğunu ve Fortnite’ın ölüp ölmediğini bilmek için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahibiz.

Fortnite ölüyor mu?

Ne yazık ki Epic Games, herhangi bir anda oyunu kaç oyuncunun aktif olarak oynadığını takip etmiyor. Neyse ki, mevcut Fortnite oyuncu sayısını tahmin etmek için kullanabileceğimiz bazı istatistikler var.

PlayerCounter’ı kullanarak her gün 6 – 12 milyon kişinin Fortnite oynadığını görebiliriz. Bu sayı, oyun içi etkinlikler veya yeni sezonlar gibi özel günlerde artarak 15 milyon oyuncuya yaklaşıyor.

Bu bilgilerle, Fortnite’ın ölmekte olduğunu söylemek zor, çünkü hala oyunun sunduğu her şeyden zevk alan hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine sahip.

t

Fortnite oyuncu sayısı

Artık Epic Games, kaç kişinin oynadığı veya şu anda oynadığıyla ilgili düzenli olarak canlı güncellemeler sağlamaz. Yine de, oyunun 2018’den beri ulaştığı ve topluluğa Fortnite oyuncu sayısının ne kadar büyük olduğuna dair bir fikir veren bazı kriterler var.

Ağustos 2018, Fortnite oyuncu sayısının 78.000.000 olduğunu gördü, bu şaşırtıcı değil, çünkü bu, oyunun yıldızlığa yükselişi sırasında popülerliğin zirvesindeydi.

2019, oyunda 12.500.000 oyuncu sayısına ulaştı ve 2020, Galactus etkinliğini deneyimlemek için 15.300.000 bir araya geldiğinde rekor sayıda insanın oynadığını gördü.

2020, Epic Games’in Fortnite’ın 350 milyon kayıtlı hesabı olduğunu da bildirdi. Ancak, bir oyuncu birden fazla hesap oluşturabilir, bu nedenle kayıtlı hesaplar tam olarak 350.000.000 oyuncu anlamına gelmez. Bir yıl sonra, bu sayı muhtemelen arttı ve hatta toplam 400 milyon hesaba yakın olabilir ve Fortnite’ın yakın zamanda ölmekten uzak olduğu anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu