Genel

Flash Oyunları Nasıl Oynanır

Adobe’nin son derece popüler Flash Player’ının fişini çektiğini biliyor musunuz? Evet, en sevdiğiniz Flash oyunlarını oynamanıza izin veren platformla aynı. Eminim 90’ların sonlarında ve 2000’lerin sonunda büyüyen bir çoğunuzun Flash tarafından desteklenen yeni bir mini oyun hafızası vardır. 2020 sonbaharında, Flash Player desteği genel olarak devre dışı bırakıldı. Bu hareketin sizi bu Flash oyunlarını oynamaktan sonsuza kadar alıkoyacağını düşünebilirsiniz. Aslında değil. Flash Player olmadan da Adobe Flash oyunlarını oynamanın bazı yolları vardır . Bu rehberde size nasıl olduğunu anlatacağım.

Neden sadece oyunlar, hatta 2000’lerin sonlarında YouTube bile videoları çalıştırmak için Flash Player’a ihtiyaç duyuyordu. Belirli bir videoyu oynatmak için Flash Player’ı etkinleştirmenizi isteyen açılır pencerelerle karşılaşmış olmalısınız. Bu artık uzak geçmişte kaldı. Flash oyunlar konusunda nostaljik olanlar, belirli güvenilir platformlara erişebilir ve herhangi bir oyunun tadını kolayca çıkarabilir. Bazı ücretli şeyler hakkında konuşacağımı düşünmeden önce, size oyun oynamanın bedava olacağını söyleyeyim. Bunların hangi platformlar olduğuna ve en sevdiğiniz Flash oyunlarını oynamak için bunları nasıl kullanacağınıza bakalım.

Adobe Flash Player Olmadan Adobe Flash Oyunları Oynayın

Öncelikle, Adobe Flash’ta Flash oyunlarının keyfini çıkarmak için çevrimiçi bir yönteme göz atın. Bu, oyunları oynamak için aktif bir internet bağlantınızın olması gerektiği anlamına gelir.

İnternet Arşivini Kullan

Adımlar aşağıdaki gibidir.

 • Tarayıcınıza aşağıdaki URL’yi yapıştırın | www.archive.org/details/softwarelibrary_flash
 • Enter tuşuna basın ve sayfa yüklenirken bir saniye bekleyin
 • Koleksiyon sekmesinin altında, Yazılım Kitaplığı’na tıklayın : Flash Oyunlar
 • Örneğin, ünlü Pacman oyununu oynamak istiyorum.
 • Tek yaptığım, oynamaya başlamak için oyuna tıklamaktı
 • Oyunlar dahili bir emülatör kullanılarak çalışır. [ oyunun yüklenmesi birkaç saniye sürebilir ]

Flash Oyunlar 247

Oyunları çalıştırmak için Adobe Flash Player gerektirmeyen başka bir çevrimiçi Flash oyun deposu daha var. Flash Games 247 web sitesidir. 2000’lerin başına kadar uzanan çok büyük bir mini oyun koleksiyonuna sahiptir. Bunları lise öncesi günlerimde eski Windows XP bilgisayarımda oynadığımı hatırlıyorum.

 • Tarayıcınıza şu URL’yi girin: flashgames247.com
 • Arama çubuğuna oyun adını yazın ve görünecektir.
 • Burnout Drift bu oyunu aradım
 • Bu web sitesinde geniş bir flash oyun deposu vardır ve bildiğiniz herhangi bir oyunu bulabilirsiniz.
 • Yukarıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi, aradığım oyunun tam orada
 • Benzer bir aramayı takip edebilir ve göründüğünde oyuna tıklayabilirsiniz.
 • Ardından oyunu başlatmak için Play-Now seçeneğine tıklayın

Flash Player Olmadan Flash Oyunları Oynamak için BlueMaxima Flashpoint Yazılımını Yükleyin

Önceki platformlar, Adobe Flash Player’ın yüklü olmasına gerek kalmadan en sevdiğiniz Flash oyunlarını bulabileceğiniz ve oynayabileceğiniz çevrimiçi kaynaklardı. Bununla birlikte, verilerinizi internette harcamadan eğlenmeyi seviyorsanız, BlueMaxima Flashpoint yazılımını yüklemeniz gerekir. Temel olarak size tamamen ücretsiz ama büyük bir Flash oyun koleksiyonu sunar.

Tek yapmanız gereken bu sayfayı ziyaret etmek: bluemaxima.org/flashpoint/downloads/ 

Yazılımın, kullanıcı türüne bağlı olarak iki indirme seçeneği vardır. 90’lı yıllara kadar uzanan oyunları toplamayı seven biriyseniz , Flashpoint Ultimate 9.0’ı yükleyebilirsiniz. İndirme işlemi oldukça büyük ve 500 MB’a yakın bir indirme boyutuna kadar uzanıyor.

Sıradan bir oyuncuysanız, Flashpoint Infinity 9.0’ı indirebilirsiniz. 500 MB indirme ve 2 GB depolama alanı isteyecektir. Yalnızca bir oyunu ilk kez oynadığınızda, bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır. Daha sonra aynı oyunu çevrimdışı modda kolayca oynayabilirsiniz.

Dolayısıyla, bunlar, Favori Flash oyunlarınızı ücretsiz oynamak için kullanabileceğiniz çeşitli platformlardır. Ayrıca, bu oyunları oynamak için Adobe Flash Player’a ihtiyacınız yoktur. Bunları deneyin ve deneyiminizi yorum bölümünde paylaşın.

Tepkiniz ?

Mükemmel
2
Yanındayım
1
Beğendim
1
Düşündürücü
2
Beğenmedim
3

Bir Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir