Apple

FaceTime Yakında Windows ve Android’de Kullanılabilir

Apple engelleri yıkıyor ve sonunda FaceTime’ı Apple dışındaki kullanıcılar için kullanılabilir hale getiriyor. WWDC 2021’de Apple, Windows ve Android kullanıcılarının FaceTime kullanmasına izin veren yeni FaceTime web uygulamasını duyurdu.

Platformlar Arasında Arkadaşlarla FaceTime

iOS 15 güncellemesinin bir parçası olarak FaceTime, Zoom benzeri bir revizyon alıyor. Apple, kullanıcıların platformlar arasında erişebilecekleri bir FaceTime web uygulamasının yanı sıra bir bağlantıyla toplantılara bağlanmanızı sağlayan bir zamanlama aracını tanıttı.

Bu, Mac veya iOS’taki FaceTime kullanıcılarının bir FaceTime toplantısına bağlantı oluşturabileceği ve ardından bunu Windows veya Android’deki kullanıcılara gönderebileceği anlamına gelir. Windows ve Android kullanıcıları, FaceTime’a web tarayıcılarından erişmek için bu bağlantıya tıklayabilir.

iOS 15, FaceTime’a Daha Fazla Özellik Getiriyor

Platformlar arası erişilebilirliğin yanı sıra Apple, FaceTime’ı kullanırken ses ve video kalitesini iyileştiren bir dizi başka heyecan verici özelliği de piyasaya sürdü.

Yakında FaceTime’ı, iPhone’unuzda fotoğraf çekmek için kullanabileceğiniz mod olan Portre Modunda kullanabileceksiniz. Tıpkı resimlerinizde olduğu gibi, kamera arka planı bulanıklaştırırken yüzünüze odaklanacaktır.

FaceTime ayrıca aramanızın “gerçekliğini” artıracak uzamsal ses alıyor. Artık arayanlarınızın seslerini ekranda bulundukları yere göre duyacaksınız. FaceTime’a yeni mikrofon modları da geliyor ve arka plan gürültüsünü kolayca bastırmanıza olanak tanıyor.

Son olarak Apple, FaceTime için SharePlay’i tanıttı. Bu özellik, FaceTime’da arkadaşlarınızla müzik dinlemenize, ekranınızı paylaşmanıza veya TV şovları ve filmler izlemenize olanak tanır.

SharePlay’i iPhone, iPad, Mac ve hatta Apple TV’nizde aynı anda aynı medyayı izlerken veya dinlerken kullanabilirsiniz. Bu özellik ayrıca paylaşılan kontrollerle birlikte gelir; bu, herkesin içeriği istediği zaman duraklatabileceği veya oynatabileceği anlamına gelir. Ayrıca, resim içinde resim modu, arkadaşlarınızın tepkilerini ve medyayı aynı anda izlemenize olanak tanır.

Şimdiye kadar Disney+, ESPN+, HBO Max, Hulu, Paramount+, TikTok, Twitch ve daha fazlası SharePlay’i destekleyecek.

Bu FaceTime özelliklerinden herhangi birinin yayına girdiğini görene kadar biraz beklememiz gerekecek. iOS 15’in piyasaya sürülmesi için belirlenmiş bir tarih yok, ancak bu sonbaharda olması bekleniyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %