Teknoloji

Facebook Yeni “Mahalleler” Özelliğini

Facebook Neighbourhoods, sizin ve komşularınızın bulunduğunuz yere göre çevrimiçi bir topluluk oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir özelliktir.

Sosyal ağ Ekim 2020’de Mahalleleri test etmeye başladı ve şimdi bu özelliği test etmeyi daha da genişletti.

Yakındaki Sakinlerle Mahalleler Arasında Bağlantı Kurun

Facebook Mahalleleri, insanların yakınlarda yaşayan başkalarıyla bağlantı kurmasına yardımcı olmalıdır. Facebook Haber Odasında yer alan bir gönderiye göre, Mahalleler “yerel işletmeleri desteklemek için toplanmak, yerel gruplarda tavsiye ve ipucu istemek, destek sunmak veya ortak ilgi alanlarını paylaşan komşularla tanışmak” için kullanılabilir.

Gruplar aracılığıyla komşularınızla Facebook’ta bağlantı kurmak zaten mümkün. Ancak Facebook bu süreci daha da erişilebilir hale getirmeye karar verdi ve bu amaç için özel olarak tasarlanmış yeni bir araç buldu.

Facebook Komşuluklarını kullanmak zorunda değilsiniz. Bu yüzden, katılmak isteyip istemediğinize karar vermek tamamen size bağlıdır.

Facebook Komşuları Özelliği Nasıl Çalışır?

Bu özellik, Android ve iOS’ta Facebook uygulaması aracılığıyla kullanılabilir. Facebook uygulamasında bulunan ayrı bir bölümdür, bu nedenle bu aracı kullanmak için bir Mahalleler profili oluşturmanız gerekir. Ayrıca Facebook Mahallelerini kullanmaya uygun olmak için en az 18 yaşında olmalısınız.

Kendi mahallenize katılabilir ve orada komşularınızla mesaj yazarak, tartışmalara katılarak, anketlere katılarak veya soruları cevaplayarak etkileşime girebilirsiniz. Dilerseniz yakındaki mahalleleri keşfetmek için Yakındaki Mahalleleri de inceleyebilirsiniz.

Benzer düşünen komşuları bulmak ve onların sizi tanımasına yardımcı olmak için ilgi alanlarınızı belirleyebilir, favori yerler ekleyebilir ve hesabınız için bir biyografi oluşturabilirsiniz.

Şu anda, Facebook Neighbourhoods Kanada’da kullanıma sunuldu ve yakında Charlotte, NC gibi bazı ABD şehirlerinde kullanılabilir hale gelecektir; San Diego, CA; Baton Rouge, LA; ve Newark, NJ.

Facebook Komşuluk Aracı Güvenli mi?

Facebook, platformundan geçen sayısız gönderiyi sürekli olarak denetlemeye çalışır. Bununla birlikte, bu yeni aracın, söz konusu olduğunda Facebook için bazı yeni zorluklar getirmesi olasıdır.

Yine de şirket, Mahallelerin güvenli ve kapsayıcı olacağından emin görünüyor. Facebook Mahallelerinde oluşturulan içerik, Mahalleler Yönergelerini ihlal ederse, anında kaldırılır. Ayrıca size şüpheli görünen herkesi bilmeden engelleyebilirsiniz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %