Teknoloji

Facebook Uygulaması Üzerinden Spotify’ı Dinleyebilirsiniz

Facebook yavaş ama istikrarlı bir şekilde sosyal ses dünyasına adım atıyor. Spotify ile işbirliği içinde, sosyal ağda, doğrudan Facebook uygulamasından müzik ve podcast dinlemeniz için yeni bir yol mevcut.

Facebook ve Spotify, kullanıcıların Facebook uygulaması aracılığıyla Spotify içeriğini yayınlamasına izin vermek için bir mini oynatıcı oluşturdu ve bunu sosyal medya uygulamasına yerleştirdi.

Facebook Uygulamasında En Sevdiğiniz Spotify İçeriğinin Keyfini Çıkarın

Bu yeni mini oynatıcının piyasaya sürülmesinden önce, Spotify şarkılarını Facebook’ta arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak zaten mümkündü. Ancak onları ne zaman dinlemek istersen, otomatik olarak Spotify uygulamasına veya web sitesine yönlendirildin.

Artık Facebook uygulamasından çıkmadan en sevdiğiniz şarkıların keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu Yeni özellik hem iOS hem de Android’de mevcuttur.

Ayrıca, yerleşik müzik çalar herkesin kullanımına açık olduğundan, Spotify’ı ücretsiz kullanıp kullanmamanız veya bir aboneliğinizin olması da önemli değil. 

Bu yeni özellik, en son müzik keşiflerini paylaşmak için sosyal medya platformlarını kullanmayı sevenler tarafından beğeni toplayacaktır. Mini oynatıcı, Facebook kullanıcıları artık uygulama değiştirmeden şarkıları dinleyebildiğinden, bunu yapmayı çok daha kolay ve rahat hale getiriyor.

Spotify’ın mini oynatıcı ABD, Kanada, Avustralya ve diğer 25 ülkede piyasaya sürüldü. Spotify, önümüzdeki aylarda bu özelliği daha fazla ülkeye genişletmeyi planlıyor.

Facebook Mini Oynatıcı Üzerinden Spotify Şarkıları Nasıl Dinlenir

Yeni Facebook oynatıcısını başlatmak için Haber Kaynağında paylaşılan Spotify şarkısındaki Oynat düğmesine dokunmanız yeterli olacaktır.

Bir şarkıyı ilk kez bu şekilde dinlerken, verilerinizi paylaşmak için izin vermeniz istenir, bu nedenle (bunu yapmaktan memnunsanız) devam etmek için Bağlan’ı tıklayın. Daha önce yapmadıysanız, Spotify hesabınıza giriş yapmanız istenecektir.

Seçilen şarkı hemen çalacaktır. Haber Kaynağınızda gezinmeye devam edebilirsiniz ve şarkı çalmaya devam edecektir.

Şarkı bittiğinde, Spotify’ın müziğini karışık olarak dinlemeye devam edeceksiniz. Mini oynatıcıyı kapatmak için geri kaydırmanız ve müziği duraklatmanız veya tamamen kapatmanız gerekir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %