Teknoloji

Facebook Siyasi Reklamlardaki Yasağını Kaldırıyor

Siyasi reklamlar Facebook’a geri dönüyor. Platform, siyasi veya sosyal konularla ilgili tüm reklam kampanyalarının 4 Mart 2021’de devam edebileceğini duyurdu.

Siyasi Reklamlar Facebook’ta Geri Dönüyor

Facebook , Facebook for Business blogunda bir güncelleme yayınladı ve siyasi, seçim ve sosyal konu reklamlarının yeniden yayınlanmaya başlayabileceğini belirtti. Platform, 2020 ABD başkanlık seçimlerinden hemen önce siyasi reklamlara bir sınır koydu ve ardından seçimin ardından siyasi reklamları tamamen yasakladı.

Facebook, “Bu geçici yasağı, Seçim Günü’nün ardından karışıklık veya kötüye kullanımdan kaçınmak için Kasım 2020 seçiminden sonra uygulamaya koyduk. Diğer platformlardan farklı olarak, yalnızca siyasi ve seçim reklamları için değil, aynı zamanda sosyal konu reklamları için de yetkilendirme ve şeffaflık istiyoruz.” dedi.

Platform ayrıca önümüzdeki aylarda siyasi reklamları izlemeye devam edeceğini ve “daha fazla değişikliğin nerede yapılabileceğini göreceğini” belirtti.

Siyasi Reklamlar Kalıcı Olarak Engellenmeli mi?

Siyasi reklamlar Facebook’ta tartışmalı bir konu oldu. Platform, kullanıcıların siyasi reklamları kapatmasına izin verse de, siyasi reklamları kalıcı olarak yasaklamak en iyisi olabilir.

Siyasi ve sosyal reklam kampanyaları, bir seçim veya devam eden bir mesele hakkındaki sözlerin yayılmasına yardımcı olabilir, ancak bazen faydadan çok zarar verirler.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %