Teknoloji

Facebook Messenger, Play Store’da Beş Milyar İndirme Geçti

Bugüne kadar yalnızca iki Google dışı uygulama, Google Play Store’da beş milyardan fazla indirme toplamayı başardı. Facebook Messenger bu hafta beş milyar indirme kulübündeki uygulama sayısını üçe çıkararak dönüm noktasına ulaştı. Google uygulamaları da dahil olmak üzere bu, YouTube, Google Haritalar ve Gmail gibi diğer uygulamalar da dahil olmak üzere beş milyar indirme sınırına ulaşan on dördüncü uygulama.

İlginç bir şekilde, Google uygulamalarının yanı sıra, yalnızca Facebook uygulamaları beş milyar indirmeyi geçmeyi başardı. 2

Google Play Store’daki güncellenmiş “Yükleme sayacı” ilk olarak Android Police tarafından fark edildi.

[appbox googleplay com.facebook.orca&hl=tr&gl=US]

Bu yükleme sayacının önceden yüklenmiş uygulama numaralarını da içerdiğini unutmayın. Messenger dahil bazı Facebook uygulamaları varsayılan olarak bazı Android cihazlara önceden yüklenmiş olarak gelir. Ancak bu, kullanıcıların üçüncü taraf uygulama mağazaları veya APK dosyaları aracılığıyla yaptığı indirme sayısını içermez.

Öte yandan, Facebook Gözetim Kurulu Eşbaşkanı Michael McConnell’e göre Facebook , dahili içerik yasaklama kuralları konusunda büyük ölçüde “belirsiz” ve “tutarsız”. Fox News ile yaptığı röportajda McConnell, eski ABD Başkanı Donald Trump’a uygulanan yasakla ilgili olarak şirketin karşılaştığı sorunları vurguladı.

Hatırlayacak olursak, yasak, şu an başkan olan Joe Biden’in seçilmesinden önce Donald Trump tarafından yapılan kışkırtıcı sözlerin ardından getirildi ve bu da Birleşik Devletler Başkenti isyanına yol açtı.

McConnell röportaj sırasında şunları söyledi: “Kuralları bir darmadağın. Şeffaf değiller. Belirsizler. Dahili olarak tutarsızlar. ” “Kurallarını nasıl daha net ve tutarlı hale getirecekleri konusunda onlara bir dizi tavsiye verdik. Umut, önümüzdeki birkaç ayı bunu yapmak için kullanacakları ve daha sonra geri dönüp buna baktıklarında, bu kuralları basit bir şekilde uygulayabilecekleri ”dedi.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %