Teknoloji

Facebook, Çocuklara Yönelik bir Instagram sürümünü Test Ediyor

Facebook, 13 yaşın altındaki çocuklara yönelik bir Instagram sürümünü “keşfediyor”. Şirketin henüz “ayrıntılı bir planı” bulunmamakla birlikte, 13 yaşın altındaki birçok çocuğun istediği gibi böyle bir platforma talep olduğunu anlıyor. Instagram’ı deneyin.

Instagram’ın politikaları şu anda 13 yaşın altındaki çocukların fotoğraf paylaşım hizmetine katılmasını yasaklamaktadır.

Çocuklar İçin Instagram Ancak Ebeveynler Tam Kontrolde

BuzzFeed News ilk olarak Facebook’un çocuklar için Instagram’ın bir sürümü üzerinde çalıştığını bildirdi. Instagram’ın ürün başkan yardımcısı Vishal Shah’ın dahili bir çalışan mesaj panosunda şirketin “gençlik çalışmalarını Instagram için bir öncelik olarak belirlediğini ve bunu H1 öncelik listemize eklediğini” belirten bir gönderi gördü.

Instagram’ın başkanı Adam Mosseri de birçok çocuğun Instagram’ı denemek istediğini söyleyerek gelişmeyi doğruladı. Buradaki “çözümün parçası”, hesaplar üzerinde tam şeffaflığa veya kontrole sahip ebeveynleri olan çocuklar için Instagram’ın bir sürümünü oluşturmaktır.

Çocuklar için Instagram hala geliştirmenin ilk aşamalarında ve şirketin bunun için henüz “ayrıntılı bir planı” yok.

Çocuklar, ailelerine arkadaşlarına ayak uydurmalarına yardımcı olacak uygulamalara katılıp katılamayacaklarını soruyor. Messenger Kids ile yaptığımız gibi, ebeveynlerin kontrol sahibi olduğu bir Instagram sürümü, araştırdığımız bir şey. Yol boyunca daha fazlasını paylaşacağız.

Şu anda ebeveynler için pek fazla seçenek yok, bu nedenle, Messenger Kids’te yaptığımız gibi, ebeveynler tarafından yönetilen, çocuklara uygun ek ürünler geliştirmek için çalışıyoruz. Çocukların arkadaşlarına ayak uydurmalarına, yeni hobileri ve ilgi alanlarını keşfetmelerine ve daha fazlasını keşfetmelerine yardımcı olmak için Instagram’a ebeveyn kontrollü bir deneyim getirmeyi araştırıyoruz.

Facebook , 2017’de altı ile 12 yaş arasındaki çocukları hedefleyen Messenger’ı başlattı. Bu, ebeveynlerin çocuklarının profillerini ayarlamasını gerektirir ve Instagram, hizmetinin çocuk versiyonu için benzer bir şey yapabilir.

Instagram başkanı tarafından yapılan yorumlara bakıldığında, şirket hizmetinin çocuk versiyonu üzerinde çalışırken, lansmanının en erken birkaç ay uzakta olduğu açıktır.

Instagram Gençler İçin Daha Güvenli Oluyor

Instagram, platformunu genç nesil için daha güvenli hale getirmeye çalışıyor. Şirket, yetişkinlerin gençlerin DM’lerine girmesini önlemek için yeni güvenlik özelliklerini duyurdu .

Yeni güvenlik politikasının bir parçası olarak Instagram artık yetişkinlerin onları takip etmeyen gençlere mesaj göndermesine izin vermeyecek. 

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %