Apple

Eğlenceli sohbetler için iPhone’da kendi Memoji’nizi nasıl oluşturabilirsiniz

Emojiler olmasaydı ne yapardık? Üzücü mesajlara hitap etmek, bir “ROL” mesajına tepki vermek ve daha birçok duygu kaynaklı mesaj zor olurdu. Apple, 2017’de ifadeler için artan duygularımızı anladı ve Animoji adlı animasyonlu emojileri tanıttı. Bunun uzantısı, daha kişiselleştirilmiş bir şey yaratmanıza izin veren Memoji’dir.

iPhone kullanıcıları (Android ekosistemindekiler bile) bu yaygaranın neyle ilgili olduğunu bilirler, ancak oyunda yeniyseniz ve tamamen duygulandırmakla ilgiliyseniz, nasıl yapıldığına bir göz atın. 

Memojiler, Animojiler nedir?

Ama önce bunların ne olduğunu öğrenelim. Animojiler, mevcut ifadelerin animasyonlu avatarlarıdır. Memojiler, nasıl olduğunuzun yansımalarıdır. Onlardan kısa videolar oluşturabilir ve eğlenceli bir sohbet için gönderebilirsiniz. İkisi de sizin sesiniz ve yüz ifadelerinizle size özel versiyonlardır. Bu, Snapchat’teki Bitmoji’nin nasıl çalıştığına benzer. Snapchat kullandıysanız, neden bahsettiğimizi anlamışsınızdır. 

Animojiler için Fare, Ahtapot, İnek, Zürafa, Köpekbalığı, Baykuş, Domuz, Maymun, Robot, Kedi, Köpek, Uzaylı, Tilki, Kaka, Domuz, Panda, Tavşan, Tavuk, Tek Boynuzlu At gibi bir dizi desteklenen emoji vardır. Aslan, Ejderha, Kafatası, Ayı, Kaplan, Koala, Dinozor, Hayalet. iOS 15 ile daha fazlasının gelmesini bekleyebiliriz.

Bunlar, Apple’ın Face ID’nin doğru çalışması için özel olarak yapılmış TrueDepth sensör sisteminin yardımıyla oluşturulur. Bir dizi sensörden oluşan sistem, tüm yüzün haritasını çıkarıyor, kas hareketlerini analiz ediyor ve yüz ifadelerinizi yansıtıyor.

Memoji nasıl oluşturulur?

Şimdi oluşturmak üzere olduğumuz şey hakkında bir fikrimiz olduğuna göre, bunları nasıl oluşturacağımız aşağıda açıklanmıştır:

Adım 1 : iPhone’unuzda Mesaj uygulamasını açın.

Adım 2 : Sağ üst köşedeki yeni mesaj simgesine dokunun.

Adım 3 : Yazı çubuğunun hemen üzerinde bir dizi seçenek göreceksiniz. Memoji seçeneğini seçin.

Adım 4 : Şimdi, bir Memoji oluşturmak için sağa kaydırın ve artı simgesine dokunun.

Adım 5 : Adımlar bir dizi şeyi içerir. Size ve yanak tipinize uygun cilt tonunu seçmeniz gerekecek. Ayrıca çil veya güzellik noktası isteyip istemediğinizi seçmeniz istenecektir.

Adım 6 : Şimdi saç stiline geçin ve çeşitli seçenekler arasından size en uygun olanı seçin.

Adım 7 : Tamamlandığında, kaş rengini ve tipini seçin. Ayrıca bir alın işareti veya kaş piercingi eklemeyi de seçebilirsiniz.

Adım 8 : Bu adım gözlerle ilgilidir. Göz rengini, göz şeklini, kirpikleri ve belki göz kalemi veya göz farı seçin. Ayrıca bir kafa şekli seçmelisiniz.

Adım 9 : Burada seçilecek daha çok şey var. Burun şekli, burun piercingleri (isterseniz), dudak şekli, dudak rengi, dişler, ağız piercingleri veya varsa dil piercingleri.

Adım 10 : Birkaç şey daha kaldı. Küpe (isterseniz), belki bir ses ürünü, favoriler, gerekirse sakal veya bıyık, gözlük veya başlık seçin.

Adım 11 : Artık Memoji’nizden memnun kaldığınızda, bitirmek için Bitti seçeneğine dokunun.

Bunlar, iMessage, posta veya diğer mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla gönderebilmeniz için otomatik olarak çıkartmalara dönüştürülecektir.

Memojiler, Animojiler nasıl gönderilir?

Bu da basit. İşte yapmanız gerekenler:

Adım 1 : Mesaj uygulamasına gidin.

Adım 2 : Yeni bir sohbet veya mevcut bir sohbet açın.

Adım 3 : Memoji seçeneğine dokunun ve kayda başlamak için sola kaydırın. Animoji seçeneklerini de burada bulacaksınız. 30 saniyeye kadar kayıt oluşturabilirsiniz. MemojiÁnimoji’ye bakın ve kaydınızı yaparken istediğiniz ifadeleri yapın. Memoji’yi başka bir kayıtla değiştirebilirsiniz, ancak aynı kayıtla. Sadece yaptığınız başka bir Memoji’ye dokunun.

Adım 4 : Memoji çıkartmalarını çıkartmaya (Memoji seçeneğinin sol tarafında bulunur) dokunarak gönderebilirsiniz. Ayrıca üzerine dokunup sohbete sürükleyerek bir Memoji’yi çıkartma olarak gönderebilirsiniz.

FaceTime aramaları sırasında Memoji nasıl kullanılır?

Bir FaceTime araması sırasında Memoji’leri de uygulayabilirsiniz. Sadece şu basit adımları izleyin:

Adım 1 : FaceTime uygulamasına dokunun.

Adım 2 : Biriyle video görüşmesi başlatın ve görüşmedeyken Efektler seçeneğine dokunmanız yeterlidir.

Adım 3 : İstediğiniz Memoji veya Animoji’yi seçin ve bu şekilde, seçtiğiniz Memoji kılığına girerek sizinle bir görüşme yapabileceksiniz.

Ayrıca mevcut Memojileri düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Bu, Mesaj > yeni veya eski bir sohbete dokunarak > Memoji seçeneğini belirleyerek ve ardından Daha Fazla seçeneğini belirleyerek yapılabilir. Buradan Memoji’nizi düzenleyebilir, çoğaltabilir ve hatta silebilirsiniz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %