Oppo

ColorOS 13 beta güncelleme zaman çizelgesi açıklandı

Oppo, bazı cihazlarının bu ay ColorOS 13 beta güncellemesini alacağını onayladı. Reno serisi, K serisi ve A serisi telefonlarının çıkış tarihleri ​​açıklandı.

Ekim için ColorOS beta güncelleme programı

14 Ekim’den itibaren Oppo Reno 8 5G, ColorOS 13 beta güncellemesini alacak. Aynı gün Oppo K10 5G beta güncellemesini alacak.

Ardından, Oppo F21 Pro 5G orta sınıf akıllı telefon 18 Ekim’de ColorOS 13 beta güncellemesini alacak. Ayrıca Oppo K10, Oppo A96 ve Oppo A76 güncellemeyi 21 Ekim’de alacak. 

Güncellemeyi alan son cihaz grubu Oppo Reno 7 Pro 5G, Reno 7 5G ve Reno 6 5G olacak. Bu cihazların tümü 28 Ekim’de ColorOS 13 beta güncellemesini alacak.

Bunun kararlı güncelleme olmadığını, beta programını tercih edenler için bir beta güncellemesi olduğunu belirtmekte fayda var. Bunu söyledikten sonra, burada ve orada bazı hatalar fark etmek zorundasınız.

Oppo, bu cihazlar için kararlı güncellemenin çıkış tarihini henüz onaylamadı. Ancak güncellemenin kararlı sürümünün yakında gelmesi bekleniyor.

Yeni başlayanlar için ColorOS 13, kullanıcı arayüzü boyunca yeni bir tasarım getiriyor. Yeni AOD stilleri sunar ve köşeleri yuvarlatılmış kart stili bir arayüz sunar. Oppo buna Aquamorfik tasarım diyor. Oppo’nun dediği gibi, işletim sisteminde kullanılan renk teması ‘gün doğumu ve gün batımı arasındaki ufuk çizgisindeki ton geçişlerinden ilham alıyor’.

Oppo, daha gerçekçi ve doğal hissettirdiği söylenen kuantum animasyon motorunu kullandı. Ek olarak, ColorOS 13 nihayet Kid Space’e yeni bir şey getiriyor. Çocukların akıllı telefonları düzgün kullanmalarına yardımcı olan ve karanlık ışıkta telefon ekranına bakıp bakmadığını söyleyen bir görme özelliği sunar. Bu nedenle gözlerini korumak için daha aydınlık bir alana yönelmesini önerir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
2
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %