Teknoloji

Chrome OS Cihazlara Steam Desteği Geliyor

Steam için yerel desteğin eklenmesi ve ardından bazı GPU geliştirmeleri, Chromebook'ları yakında oyuncular için uygun seçeneklere dönüştürebilir.

Google Chrome OS destekli cihazlar, Steam oyuncuları için bile oyuncular için gerçekten tercih edilen bir seçenek değildir. Ancak, bu yakında değişebilir. Yeni bir rapor, Google’ın Steam için geliştirilmiş destek için çalıştığını gösteren bir rapor görüntülendi. Rapor doğru çıkarsa, Chrome OS oyun platformu için yerel destek alacak. Steam desteği önümüzdeki günlerde başlayabilir.

Chromebook’larda Steam desteği Android Police tarafından vurgulandı. Yayın, Chrome OS projesinin Steam desteğindeki kod adı olan Borealis ile ilgili Chrome OS geliştirme kanalı yapısında iki işaret buldu. Bu yeni proje, yakında halka açıklanacak olan bir geliştirici yapısına yol açabilir. Rapor, yeni bayrakları kullanılabilir hale getirmek için cihazların Chrome OS 98.0.4736.0’a geçmesi gerektiğini öne sürüyor. Güncellemenin artık her gün uygun Chromebook’lara ulaşması bekleniyor.

Steam için yerel desteğin eklenmesi ve ardından bazı GPU geliştirmeleri, Chromebook’ları yakında mobil kurulum arayan oyuncular için uygun seçeneklere dönüştürebilir. Ancak bunun anlaşılması biraz zaman alabilir. Chrome OS, Steam için yerel desteği kullanıma sunduktan sonra bile, birçok cihaz donanım sınırlamalarıyla karşılaşacaktır.

Google ayrıca, yeni Qualcomm ve Snapdragon yonga setleri tarafından desteklenen cihazlarda AI özelliklerini geliştirmek için Qualcomm ile ortaklık kurdu. Şirketler, yapay zekadan daha doğru geri bildirim sağlamak için Yeni ortaklığın bir parçası olarak Snapdragon 8 Gen 1 ile birlikte çalışıyor.

Google ve Qualcomm işbirliğinin bir parçası olarak, Snapdragon mobil, ACPC ve XR platformları, Snapdragon Ride Platformu ve Qualcomm Technologies’in IoT platformları için sinir ağı geliştirmeyi ve farklılaşmayı Google Cloud Vertex AI Neural Architecture Search’ü (NAS) kullanarak hızlandırmayı planlıyor. Qualcomm Yapay Zeka (AI) Motoru.

Google Cloud Vertex AI NAS, geliştirici erişimi için Qualcomm Neural Processing SDK’ya entegre edilecek. Qualcomm Yapay Zeka Motorunu kullanan Qualcomm Technologies platformları, optimizasyonlar ve performans artışları elde edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu