Call Of Duty MobileMobil Oyunlar

Call of Duty Mobile Siyah Ekran Sorunu

Call of Duty: Mobile’ın Winter War adlı 13. sezonu 21 Aralık’ta başladı ve hafta boyunca devam edecek. Birçok oyuncu, 13. Sezon güncellemesinden sonra siyah ekran hatalarını bildiriyor. Hem Android hem de iOS sistemlerinde siyah ekran hatasını nasıl düzeltebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır. 

Call Of Duty: Mobile’daki Siyah Ekran Hata Düzeltmeleri

Oyuncular uygulama çökmeleri veya donmalarıyla karşılaşırsa ya da uygulamayı başlatmaya çalıştığınızda açılmazsa, sorunu çözmek için uygulayabileceğiniz adımlardan bazılarını burada bulabilirsiniz. Siyah ekran sorununuzu çözüp çözmediğini görmek için sonraki düzeltmeyi denemeden önce düzeltmenin işe yarayıp yaramadığını kontrol ettiğinizden emin olun:

Android Telefonlar İçin

ilk olarak cihazınızın arka planında çalışan sesli sohbet uygulamaları var ise kapatın yada kaldırın buna Örnek olarak discord uygulamasını kaldırın yada silin siyah ekran devam ediyor ise aşağıdakileri uygulayınız

 1. Cihazınızı yeniden başlatın
  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun.
  Ekranınızda Kapat veya Yeniden Başlat’a dokunun. Bu seçenekler mevcut değilse, cihazınız yeniden başlayana kadar güç düğmesini basılı tutun.
 2. Oyun güncel değil ise güncelleyin
  Cihazınızın Play Store uygulamasını açın.
  Ekranın sağ üst köşesindeki ☰ simgesine dokunun ve Uygulamalarım ve oyunlarım’ı seçin.
 3. Cihazınız güncel değil ise güncelleyin Cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın.
  Cihazınıza bağlı olarak, Sistem güncellemesini veya Yazılım güncellemesini açın.
  Güncelleme durumunuzu kontrol edin ve mevcut tüm sistem güncellemelerini yükleyin.
 4. Oyunun önbelleğini temizleyin
  Cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın.
  Uygulamalarınıza gidin. Bu, cihazınıza bağlı olarak Uygulamalar, Uygulamalar ve bildirimler, Uygulama Yöneticisi veya Uygulamaları yönet olarak adlandırılabilir.
  Call of Duty: Mobile’a dokunun.
  Depolama’ya dokunun.
  Önbelleği Temizle’ye dokunun.
 5. Bu yöntemlerin hiç biri olmaz ise Call Of Duty Mobile Oyununa giriniz. Ayarlar giriniz. Sağ Üst de Varsayılan Tıklayınız. Tümünü Seçiniz ve Tamam Tıklayınız Oyunu kapatıp yeniden başlatınız.

6. Grafik Ayarlarını ve Kare hızını Düşürün Oyuna tekran girin eğer siyah ekran hatası almaz ise tekrardan ekran ayarlarını eski haline çevirebilirsiniz. Bunu yapmamızdaki amacımız Oyun güncelleme aldığından dolayı Ayarlarınız sabit kalmış olabilir. Bu seçeneklerini değiştirdiğimizde Oyun Config dosyayından da istenilen ayarlar ona göre ayarlanacağından bu hata gitmiş olabilir. Bu yöntem çoğu kişinin oyun içi hatasını giderdi.

Ayarlar gir Ses Ve Grafikler gir ve ayarlarınızı düşürün

Eğer bunlar hiç biri olmaz ise oyunu silip tekrar kurunuz eğer sorun devam ederse Yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
5
Beğenmedim
1
Sıkıcı
1
Zor
1
İlginç
0

8 Yorumlar

 1. Merhaba söylemiş olduğunuz herseyi önceden kendim yaptim grafik ayarlarını kare hızı guncellemeler vs ama hiç biri olmadı düzelmedi telefonum a71 varmi bi çözüm

  1. Merhaba, samsung game launcher kapatıp normal şekilde dener misiniz. Eğer buda olmaz ise samsung game launcher ayarlarından verimlilik performans olarak değiştirip dener misiniz.

 2. Hata devam ediyor, telefon Realme 6Pro.
  Hayatta kalma modunda sürekli rakiple karşılaşır karşılaşmaz ekran kararıyor…

  1. Şunu dener misin ? geliştirici seçeneklerini aktif ediniz. ardından geliştirici seçeneklerine giriniz. Oyun sürücüsü tercihi bulunuz Tüm uygulamalar için etkinleştir varsayılan ise Oyun sürücüsünü seçininiz. ardından grafik seviyesi orta yapınız kare hızı max seçeneğini seçiniz.

  2. Poco x3 telefon aldım ama oyun esnasında ekran kararıyor ne yapmalıyım bana yardımcı olur musunuz lütfen

   1. Merhaba, Sitemizde Poco X3 ile ilgili oyunlardaki problemler mevcuttu Bu başlıktan kontrol edebilirsiniz : https://www.cepofisi.com/poco-x3-nfc-alinir-mi-oyun-performansi-nasil/ Konumuza dönecek olursak başlıktaki işlemleri uyguladınız mı ?

 3. Telefonum samsung a70 Yeni aldim.kurulum yaptım cod oynadım ve oyunun yarisinda ekran karariyor ses ve dokunmayın çalışmaya devam ediyor. Samsung müşteri hizmetlerini aradım. Cod u silmemi ve telefonumun fabrika ayarlarına donmemi sonra yükleyip denememi istedi. Bugün dediklerini yaptım. Ayni problem devam ediyor. Ne yapacağımı bilemedim.

  1. Merhaba, hatanız için üzüldüm Samsung’un kendi islemcilerinde bu peoglem yaşanıyor Samsung game launcher açık mı açık ise kapat kapalı ise açıp dener misin

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %