Samsung

Bu Ay İçerisinde One UI 3.1 Güncellemesini Alacak Samsung Cihaz Listesi

Samsung , geçen yıl Android 11’i temel alan yeni Samsung One UI 3.0 güncellemesiyle başladı. Yarışın bir adım önünde olmak için marka, henüz piyasaya sürülmemiş amiral gemilerinden başlayarak hızla Samsung One UI 3.1 güncellemesine geçti. Trend, Ocak 2021’de Samsung Galaxy Tab S7, S7+ ve S7+ 5G ile başladı ve bunu Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 izledi.

İşte Samsung tarafından One UI 3.0/3.1’in yeni özellikleri hakkında yayınlanan bir video.

Samsung, uygun cihazlara büyük yazılım güncellemeleri yayınlama konusunda çok hızlı davrandı ve birçok kez programın önünde oldu. Bu, insanların Samsung akıllı telefonlara bağlı kalmayı tercih etmelerinin nedenlerinden biri. Önümüzdeki günlerde One UI 3.1 güncellemesi ile tohumlanmayı bekleyen bekleyen modellere bir göz atalım.

Samsung A12 ne zaman Android 11 alacak?

Şubat 2021’de piyasaya sürülen Galaxy A12, bütçe odaklı bir akıllı telefondu. Galaxy A12, piyasaya yeni çıkan diğer modellerin aksine Android-Android 10’un bir yıllık sürümüyle görücüye çıktı. Ancak şirket, Android 11’in en son sürümünü almak için kullanıcılarını çok bekletmedi.

Samsung A12 Android 11 (One UI 3.1 dış görünümü) güncellemesi Mayıs ortasında Rusya’da görülmeye başlamıştı. Ürün yazılımı sürüm numarası A125FXXU1BUE3 idi ve Mayıs 2021 güvenlik düzeltme ekini taşıyordu.

Daha sonra Samsung, Galaxy A12 için Android 11 güncellemesini diğer ülkelerde de kullanıma sundu. Buna Almanya, Hindistan, İrlanda, Hollanda, İspanya, Malezya, Hong Kong, BAE, Libya, Türkiye, İsrail ve daha fazla ülke dahildir. Listede eksik olan başlıca ülkeler İngiltere, ABD ve Güney Kore.

Samsung Galaxy A02s Android 11 güncelleme tarihi

Şubat ayında Galaxy A12 ile aynı zamanlarda (resmi lansman Kasım 2020’de) piyasaya sürülen Samsung Galaxy A02’ler oldukça büyük bir çıkış yaptı. Mükemmel dayanıklılığı ve pil gücü oldukça hype yaptı. Galaxy A12 gibi, Galaxy A02’ler de daha eski bir android sürümüyle piyasaya çıkmanın aynı gerilemesini yaşadı.

Parlak notta, Mayıs ayında Galaxy A02s Android 11 güncellemesini almaya başladı. Ancak en son güncelleme, aynısını alan diğer cihazlardan farklı olarak Nisan güvenlik yamasıyla birlikte geliyor. Evet, Samsung Galaxy A02s en son güncelleme yerine bir aylık güvenlik düzeltme ekiyle en son güncellemeyi alıyor.

Şimdilik güncelleme yalnızca Rusya’da yayınlansa da, yakında Global olarak genişleyecektir. Nisan ayında Türkiye merkezli Güncelmiyiz, Android 11’i alması planlanan Samsung Galaxy cihazlarının zaman çizelgelerini açıklamıştı. 10 Mayıs – 10 Haziran tarihleri arasında güncellenecek Galaxy A02’leri de içeriyordu . Galaxy A02s cihaz sahipleri hazır olsun, güncelleme her an size gelebilir!

Samsung Galaxy A01, One UI 3.1 güncellemesini ne zaman alıyor?

Nisan ayında Samsung, Samsung Galaxy A01’de Android 11(One Ui 3.0) güncellemesini sunmaya başladı. Bütçe dostu akıllı telefon, 2019’un sonunda küresel pazarda görücüye çıkmıştı. İlk olarak Android 10 ile piyasaya sürülen Galaxy A01, şimdi Android 11 güncellemesini alan ilk birkaç model arasında yer alıyor.

Ancak, tıpkı Galaxy A02’de olduğu gibi, güncelleme Mayıs’ınki yerine Nisan’ın güvenlik yamasıyla geliyor. Şu anda yalnızca Rus kullanıcılar için mevcut olan One UI 3.1 güncellemesi yakında küresel pazara çıkacak.

Samsung cep telefonları için Türkiye web sitesine göre, Galaxy A01 Core modelinin güncellemeyi 31 Mayıs – 30 Haziran ve Galaxy A01’in 5 Mayıs – 5 Haziran tarihleri ​​arasında alması planlandı. Hindistan varyantı güncellemeyi aldı. Global varyantlar kuyrukta bekliyor. İnşallah yakında kavuşurlar.

Samsung Galaxy A11 One UI 3.1 güncellemesi

Samsung Galaxy A11, pazardaki büyük lansmanını Mart 2020’de yaptı. O zamanın diğer cihazları gibi Android 10 ile piyasaya sürüldü. Panama’dan gelen haberlere göre Mayıs ayında Samsung Galaxy A11, listeye adını yazdırdı. One UI 3.1 güncellemesini alan modeller. Kanada birimleri, Rogers Galaxy A11 varyantlarının güncellemeyi alması gerekiyordu. Ancak şu ana kadar doğrulanmış bir haber yok.

Şimdilik, cihazın Nisan veya Mayıs güvenlik düzeltme ekini alıp almadığı belli değil. Galaxy A11’in Haziran ayına kadar küresel bir Android 11 sürümü alma olasılığı var. Ancak bu, yalnızca ve yalnızca Samsung, taşıyıcı kilitli ve kilitsiz varyantlar için yol haritasına sadık kalırsa gerçekleşecektir.

Samsung Galaxy A21s Android 11 güncellemesi

Galaxy A21s, geçen yıl Haziran ayında Android 10 işletim sistemi ile piyasaya sürüldü. Android 11’in Güney Kore’de kullanıma sunulmasından hemen sonra, Hindistan şimdi One UI 3.1 güncelleme sürümünü alıyor. Güncelleme, Nisan’ın güvenlik yaması ile birlikte gelir ve yeniden tasarlanmış yeni bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Güncelleme halihazırda Birleşik Krallık, Güney Kore ve Hindistan bölgelerinde kullanıma sunulduğundan, güncellemenin çok yakında küresel olarak yayınlanmasını bekleyebiliriz.

Samsung Galaxy A31 Android 11 güncellemesi

Haziran 2020 piyasaya sürüldü akıllı telefon- Samsung Galaxy-A31, Android 11 güncellemesini alan en son modeldir. Nisan ayındaki güvenlik düzeltme ekiyle birlikte yayınlanan Güney Kore, One Ui 3.1 güncellemesini alan ilk bölge oldu. Güncellemenin toplam boyutu, kullanıcılar tarafından bildirildiği üzere 2.03 GB.

Güncelleme şimdi Güney Kore ile birlikte Malezya, Rusya ve BAE’de kullanıma sunuluyor. Küresel sürüm henüz gerçekleşmedi.

Samsung Galaxy A71 One UI 3.1 güncellemesi

Samsung Galaxy A71, küresel pazara Nisan 2020’de çıktı. Kutudan Android 10 işletim sistemine sahip olarak çıktı ve şimdi de Android 11 güncellemesini alan cihazlar listesine katıldı.

Mayıs ortasında, One UI 3.1, Optus tarafından Avustralya’da satılan Samsung Galaxy A71 5G modelleri için yayına girdi. Nisan ayında güncelleme, Avrupa, Gana, Nijerya, Almanya, Orta Doğu, Brezilya Hindistan ve Kanada dahil olmak üzere birçok ülkede yayına girdi. Şubat ayı güvenlik yaması ile birlikte geliyor. Güncellemenin küresel bir sürümü henüz en son güvenlik düzeltme ekiyle gerçekleşecek. İnşallah haziranda gelir.

Yani, Temmuz ayına kadar dünya çapında bir Android 11 güncellemesi bekleyebileceğimiz modeller bunlar. Samsung’un diğer modelleri yakında listeye katılabilir. 

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %