Pubg Mobile

Battlegrounds Mobile Hindistan Çıkış Tarihi, Oynanış, Özellikler ve Daha Fazlası

Battle Royale oyunları arkadaşlarla oynamanın eğlenceli bir yoludur ve aynı zamanda olabildiğince rekabetçi olma şansıdır. Fortnite , Garena: Free Fire, PUBG vb. Gibi oldukça fazla sayıda Battle Royale oyunu var. PUBG, şüphesiz Mobil için en popüler oyundur. Bazı nedenlerden dolayı oyun geçen yıl Hindistan’da yasaklandı. Ama şimdi yeni bir başlıkla ‘Arka Planlar Mobil Hindistan ‘ ve yeni bir yayıncıyla geri dönüyor. Burada Battlegrounds Mobile India Çıkış Tarihi, Oynanış, Özellikler ve haberleri bileceksiniz.

Hindistan’da geçen yıl PUBG oyunu için farklı bir durum yaşandı. PUBG, Google Play Store ve Apple App Store’dan diğer 100 uygulama ile birlikte ulusal güvenlik endişeleri nedeniyle yasaklandı. Oyunun yasaklanması herkesi kasıp kavurdu. Oyuncular, Yayıncılar ve halk karışık bir duygu havuzundaydı. Genç neslin oyuna nasıl bağımlı hale geldiğine ve oyuna gülünç miktarlarda para harcadığına bakıldığında, yasağı memnuniyetle karşılayanlar sadece ebeveynler oldu.

Şimdi yasağın yürürlüğe girmesinin üzerinden 8 ila 9 ay geçtiğine göre, oyunun Hindistan’a geri döneceğine dair birçok spekülasyon yapıldı. Oyunun çoğunluğunu Krafton yönetirken, insanlar Kasım 2020’de iyi haberler için can atıyordu, ancak bu ne yazık ki olmadı. Mayıs 2021’e hızlı ilerleyen oyunun Hindistan’a geri dönüş yapması için bir umut ışığı var gibi görünüyor. Hindistan’da olması beklenenlere bir göz atalım.

Aynı Oyunun Yeni Adı – Battlegrounds Mobile Hindistan

PUBG, Hindistan’a yeni bir ‘Battlegrounds Mobile India’ adıyla geri döndü. Orijinal PUBG ile aynı oyun, ancak daha çok Hint dokunuşuyla. Ve Krafton artık oyunun ana geliştiricisi olduğundan, sunucular ve veriler Hindistan’ın kendisinde olacak. Krafton, 7 Mayıs’ta yeni oyunun yakında Hindistan’a geleceğini açıkladı.

Battlegrounds Mobile Hindistan Çıkış Tarihi

PUBG’nin Hindistan’a yeni bir dönüş yapmasıyla birlikte hayranlar oyunun çıkış tarihi konusunda sabırsızlanıyor. Şu ana kadar herhangi bir resmi çıkış tarihi ve oyun için ön kayıt yapılmadı. Aslında Play Store ve App Store’da henüz bir listeleme yok. Ancak, oyunun çıkışıyla ilgili elimizdeki tek ipucu, bir kask ve kaskın arkasına gizlenen güneş tutulması. Yani, yakında çıkacak posterden ipuçları alarak, Battlegrounds Mobile India’nın şu andan neredeyse bir ay sonra olan 10 Haziran 2021’de piyasaya sürüleceği görülüyor. Bununla birlikte, 26 Mayıs ile 10 Haziran arasındaki yayın tarihleri ​​arasında hayranları tartışan 26 Mayıs’ta bir Ay Tutulması da var.

Battlegrounds Mobil Hindistan Oynanış ve Özellikler

Şimdiye kadar, oyunun orijinal PUBG Mobile oyununa (veya Battlegrounds Mobile India) kıyasla görsel olarak farklı şeylere sahip olup olmayacağına dair herhangi bir resmi teaser veya fragman yoktu. Aynı olacağını biliyorsunuz ve farklı olup olmayacağını bilmek roket bilimi değil. Ancak, uygulamaya konan bazı yeni kısıtlamalar ve politikalar var. Bir göz atalım.

ebeveyn izni

18 yaşından küçük oyuncular artık hesap oluştururken ebeveynlerinin numaralarını kaydettirmek zorunda kalacak. Bu, bu reşit olmayanların oyunu oynamak için harcadıkları süreyi azaltmak için yapılıyor. Şu ana kadar başka birinin numarası kullanılırsa ne olacağı bilinmiyor.

Sınırlı oyun saatleri

Evet! Bu nihayet düşünüldü ve çocuklarının saatlerce oynamasından bıkmış ebeveynler için kesinlikle iyi bir haber. Yani artık reşit olmayanlar günde en fazla 3 saat oynayabilecekler, daha fazla değil. 

Oyun içi satın alımları maksimum 100 ABD Doları (7000 Limit) ile sınırlama

Oyun içi mağazada yaptığınız alışverişler sadece görsel amaçlıdır. Oyununuzu daha iyi hale getirecek herhangi bir performans geliştirme öğesi yok. Tabii ki, insanlar karakterlerini kalabalığın arasından öne çıkarmaktan hoşlanırlar, ancak bu tür eşyalara çok fazla harcamak da normal bir bakış açısıyla mantıklı değildir. Böylece, harcayabileceğiniz maksimum miktar 100$ veya 7000 yen civarındadır.

Karakter Elbiseler

PUBG oynamaya ilk başladığınızda ve karakterinizin kelimenin tam anlamıyla hiçbir kıyafeti olmadığı ve onları giymek için kıyafet aramak zorunda kaldığınız zamanı hatırlıyor musunuz? Şimdi sadece Hindistan versiyonu ile oyunun başında bir çeşit kıyafetiniz olacak. Bu adım, Hint kültürlerini takip etmek için atılmıştır.

Battlegrounds Mobil Hindistan_01

Yalnızca Hindistan’dan oyuncularla eşleştirme

Bu çok konuşulacak bir şey. Sadece diğer Kızılderililerle oynayacaksın. Bunun bariz nedeni, bunun yalnızca Hindistan’a özel bir oyun olması ve ikincisi, aynı zamanda birkaç oyuncunun gösterdiği toksisiteyi engellemek için yapılmış olmasıdır. Şimdiye kadar, diğer ülkelerden oyuncuların yalnızca Hindistan’a özel oyunu indirip oynayabilecekleri bilinmiyor. Bu, orijinal PUBG oyunu yasaklandığında, PUBG’nin Kore versiyonunun oynamak için nasıl kullanıldığına benzer. Bunun için geçici çözümler olup olmadığını bekleyip görmemiz gerekecek.

Görünüşe göre Battlegrounds Mobile India, PUBG Mobile’dan Sanhok haritasına sahip olacak. Ve eğer Sanhok oradaysa, herkesin favorisi olduğu için Erangel de orada olacaktır.

12 Mayıs Güncellemesi: Battlegrounds Mobile India için Yeni Harita alay konusu oldu

Battlegrounds Mobile India’nın resmi Facebook sayfası , orijinal PUBG oyunundan Sanhok haritasını ve çok yakında gelecek kelimeleri paylaştı. Görünüşe göre 10 Haziran çıkış tarihi hepimizin dört gözle beklemesi gereken bir şey. Gönderide Sanhok kelimesinden bahsedilmediği için oyun içi haritaların yeni isimler alması mümkün olabilir. Eh, oyunun hayranlarını nelerin beklediğini sadece zaman gösterecek.

Güncelleme 14 Mayıs: Ön Kayıt Tarihi Açıklandı

Sonunda Krafton’dan oyunla ilgili güzel haberler geldi. Oyunun yakında yayınlanacak olan teaser’ı açıklandığından, oyuncular oyunun ön kayıt tarihini ve oyunun çıkış tarihini öğrenmek için sabırsızlandılar. Oyun için Ön Kayıt tarihi 18 Mayıs 2021’de başlayacak ve Google Play Store’da yayınlanacak. Ön kayıt ödülleri vardır ve bunlar yalnızca Hintli oyunculara özel olacaktır. Bu ödüller oyunun içinde kolayca talep edilebilir.

18 Mayıs Güncellemesi: Ön Kayıt Başlıyor

Bekleyiş nihayet sona erdi. Artık oyun için PlayStore’a ve Ön Kayıt’a gidebilirsiniz. Oyuna ön kayıt yaptırmak, oyun indirilmek üzere yayına girer girmez talep edebileceğiniz birkaç ödül verecektir. 

24 Mayıs Güncellemesi: Battlegrounds Mobil Hindistan İçin Erangle Haritası Taklit Edildi

Battlegrounds Mobile India piyasaya sürülmeye hazırlanırken , oyundaki haritalar için bir başka sızıntı da daha ortaya çıktı. Poster, orijinal PUBG oyunu Erangel’den alınan haritanın yeni oyunda mevcut olacağını ortaya koyuyor. Bununla birlikte, yeterince yakından bakarsanız, haritanın adı Erangle olarak adlandırıldı, bu bilerek veya yalnızca Hindistan’a özel oyunu orijinal oyundan ayırmak için yapılmış olabilir.

Erangle Haritası savaş alanları için alay konusu oldu Mobile India

26 Mayıs Güncellemesi: Oyun Muhtemelen Haziran Ayının Üçüncü Haftasında Çıkacak

Twitter’da @GHATAK_official adını kullanan Esports sporcusu Abhijeet Andhare, Battlegrounds Mobile India’nın beklenen lansman tarihini bir tweet ile açıkladı. Hayranlar tarafından oyunun beklenen çıkış tarihi sorulduktan sonra, ilk önce tweet’in 20 bin beğeninin üzerine çıkacağını açıklama konusunda tweet attı. Bu hedefe ulaşıldığında, bir sonraki tweet’inin Haziran ayının üçüncü haftasında yayınlanacağını belirtti.

17 Haziran Güncellemesi: Battlegrounds Mobile India Erken Erişime Başlıyor

Oyun için Erken Erişim az önce yayına girdi. BURAYI. Tıklayarak kayıt olabilirsiniz. Ancak, oyunu uzun süredir bekleyen hayranların yoğun tepkisi sayesinde liste şimdilik dolu. Ancak, bununla birlikte, oyun hakkında şu ana kadar bildiğimiz birkaç şey var.

  • Oyunun boyutu 721 MB’dir.
  • Kan artık önceki kırmızı renk yerine yeşildir.
  • Oyunun menüsü ve arayüzü, oyunun Korece ve Global versiyonlarına benzer.
  • OTP doğrulaması gerekmez (şu andan itibaren)
  • Güvenli oyun hakkında çok sayıda uyarı
  • Twitter veya Facebook ile ilk etapta bağlamış olmanız koşuluyla önceki PUBG hesabınızı geri yükleme yeteneği.

Erken erişim şimdi yayına girdiğinde, oyunun yalnızca bir veya iki ay içinde tam sürüme geçmesini bekleyebiliriz.

NOT; Oyuna sadece Hindistan oyuncuları erişebilecek. Eğer Hindistan sunucularına veya oyunu indirmek için VPN Uygulaması ile bölgenizi Hindistan yapmanız gerekecektir.

Sonuç

Pekala, şu ana kadar PUBG’nin (Battlegrounds Mobile India olarak), oyun için şimdiye kadarki en yüksek oyuncu tabanına sahip yer olan Hindistan’a geri dönüş yapması iyi bir haber. Evet, normal Savaş biletine, haftalık ve aylık ödüllere ve diğer turnuvalara sahip olacaksınız. Yine de PUBG’nin bu özel sürümünün eSports’a girip girmeyeceğini henüz görmedik. Adil olmak gerekirse, yeni oyunu denemek ve nasıl gittiğini görmek için ben de heyecanlıyım. O zamana kadar, sürüm ve oyunun ön kayıt için ne zaman hazır olacağı hakkında daha fazla duyuru beklememiz gerekecek.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %