Asus

Asus ZenFone 8 Mini Sızdırıldı

Asus ZenFone 8 Mini uzun süredir dedikodulara konu oldu ve Asus henüz resmi olarak bir şey açıklamadı, ancak Asus’un Mini akıllı telefon versiyonunun daha fazla özelliğini ortaya çıkaran sızıntıların ardından yeni sızıntılar söz konusu. En son çıkışı, yonga setinin yanı sıra RAM ile ilgili ayrıntıları ortaya koyduğu bir Geekbench ziyareti şeklinde geliyor.

Geekbench’te ASUS_I006D / ASUS_ZS590KS kod adı altında listelenen ZenFone 8 Mini, yonga setinin yanı sıra RAM seçimini de ortaya koyuyor. Asus, Mini sürümü için Snapdragon 888 yonga seti ve 16 GB RAM de veriyor (muhtemelen en üst model için). Listede ayrıca tek çekirdekli testler için 1121 ve çok çekirdekli testler için 3662 puanları belirtiliyor.

Asus ZenFone 8 Mini özellikleri

Asus ZenFone 8 Mini’nin normal ZenFone 8 / ZenFone 8 Pro’nun kompakt ve daha uygun fiyatlı bir versiyonu olması bekleniyor. Önceki sızıntılar , Asus’un muhtemelen maliyetleri düşürmek için ZenFone 8 Mini için Snapdragon 870’i kullanacağını ileri sürdü. Snapdragon 888 yonga setinin varlığı ZenFone 8 Mini’yi en güçlü kompakt Android telefon yapabilir. 

Kompakt boyutlar, 5,9 inç boyutunda olduğu söylenen alışılmadık derecede daha küçük bir ekran boyutundan anlaşılıyor. Bu, 120Hz yenileme hızına sahip bir AMOLED ekran olacak ve Full HD + çözünürlüğe sahip olacak. Kamera kurulumunda 64 megapiksel Sony IMX686 sensör ve Sony IMX663 sensörlü belirtilmemiş başka bir kamera yer alacak. Asus’un modern bir delik açma kamera düzenine mi gittiği yoksa Flip Camera kurulumunu mu koruduğu henüz belli değil.

Son birkaç yılda Asus, öncelikle ROG Telefon serisine odaklandı. Hindistan pazarı için şirket, bu yılki taksit ROG Phone 5 olmak üzere, sürekli olarak ROG Phone modellerinin en son sürümlerini piyasaya sürdü. ZenFone serisi birkaç yıl önce sona erdi ve ROG olmayan son model, Flip Kameralı Asus 6Z.

ZenFone 8 Mini Hindistan’a gelirse, doğrudan OnePlus 9 5G ile rekabet edebilir. OnePlus 9 şu anda Hindistan’da Snapdragon 888 yonga setini çalıştıran en uygun fiyatlı akıllı telefon ve Asus bu başlık için OnePlus’a meydan okuyabilir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
1
Beğenmedim
1
Sıkıcı
1
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %