Teknoloji

Artık Video veya Ses Olmadan Instagram’da Canlı Yayın Yapabilirsiniz

Instagram sahibi Facebook, Clubhouse tarafından açıkça tehdit edildiğini hissediyor, çünkü artık Instagram Live akışını yayınladığınızda hem video hem de ses yayınlarınızı devre dışı bırakabilirsiniz.

Instagram Kamera ve Mikrofon Devre Dışı Bırakma Seçeneğini Sunuyor

Instagram Live kullananlarınız için, artık yayın yapmak için video veya ses beslemeleri çalıştırmanız gerekmediğini bilmeniz sizi sevindirebilir. Yani, isterseniz şimdi boş bir ekran yayınlayabilir veya çevresel seslerin akışınıza karışmasını istemiyorsanız sadece video yayınınızı gösterebilirsiniz.

Instagram Neden Bu Yeni Özelliklere Sahip?

Instagram bu ek özelliklere sahip çünkü Facebook sahibi, Clubhouse’nin biriken tüm kullanıcısını tarafına çekmesinden endişe ediyor. Bu, Clubhouse’un yıllar önce piyasaya sürdüğü bir özellik ve Clubhouse topluluğu arasında popüler olmuştur. Instagram, özelliklerden yoksun olduğu için abonelerini kaybetmek istemiyor.

İnsanların Insta ile ilgili şikayette bulunacakları çok şey var gibi görünüyor, bu nedenle Clubhouse tarzı özelliklerin eklenmesi öncelik listesinin altına düşürülmeli, yoksa Insta yine de Clubhouse’a kaybetmeye başlayabilir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %