Microsoft

Artık Office Dosyalarını Edge’de Doğrudan Görüntüleyebilirsiniz

Microsoft, son zamanlarda Edge’e oldukça fazla yeni özellik ekliyor. En yeni eklemelerden bazıları bir Office Görüntüleyici ve Windows Arama entegrasyonudur. Birincisini kullanarak, Microsoft Office dosyalarınızı Edge içinde açabilirsiniz. İkincisi, Edge geçmişinizi doğrudan geleneksel Windows Arama işlevinden bulmanıza yardımcı olur.

Edge’de Microsoft Office Dosyalarına Erişin

Windows Latest tarafından yayınlanan bir rapora göre, Microsoft, Edge sürüm 92’ye birkaç yeni özellik ekledi. Bu yeni özellikler arasında, MS Office dosyalarınızı Edge içinde açma ve Windows Arama’dan Edge tarama geçmişinizde arama yapma yeteneği yer alıyor.

Bu özellikler şu anda Edge’in Geliştirme kanalına sunulmaktadır; kararlı sürümler henüz bu özellikleri almadı.

Edge’de Office Görüntüleyici

Office Viewer ile Microsoft Office dosyalarınızdan herhangi birini Edge’e atabilirsiniz ve Edge bunları sizin için açacaktır. Bu şekilde Word, PowerPoint ve Excel dosyalarınızı doğrudan bu tarayıcının içinde görüntüleyebilirsiniz.

İnternette bu dosyalara rastlarsanız, onları görüntüleyebilmek için artık indirmeniz gerekmeyecek. Edge’de bir seçeneği etkinleştirmeniz yeterlidir ve Edge, bu dosyaları indirmek yerine önizlemenize izin verir.

Bu özelliği Edge’de etkinleştirmek için:

  1. Edge’in Ayarlar menüsünü açın ve İndirilenler’i tıklayın.
  2. Office Görüntüleyici ile Web’de hızlı olarak görüntüleme seçeneğini açmanız gerekmektedir.

Edge artık Windows Arama ile entegre edilmiştir ve bu tarayıcının içeriğini geleneksel arama işlevinizden bulmanızı sağlar. İndirmelerinizi, ziyaret ettiğiniz web sitelerini vb. Doğrudan ana Windows Arama panelinden arayabilirsiniz.

Bu isteğe bağlı bir özelliktir, yani istediğiniz gibi açıp kapatabilirsiniz.

Bu seçeneği etkinleştirmek için:

  1. Bilgisayarınızda Microsoft Edge’i açın ve Ayarlar menüsüne erişin .
  2. Profiller’e tıklayın ve Tarama verilerini diğer Windows özellikleriyle paylaş seçeneğine geçiş yapın.

Raporlama sitesinde bu özelliğin yazı yazıldığı sırada çalışmadığından bahsettiğini unutmayın. Bu yeni Edge özelliğini deneyecekseniz bilmeniz gereken bir şey bu.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %