Microsoft

Artık Cep Telefonunuzdan Microsoft Teams Odasına Yayın Yapabilirsiniz

Microsoft, geçtiğimiz birkaç ay içinde Teams platformuna birkaç yeni özellik ekledi. Şirket şimdi bir iOS veya Android cihazdaki Teams uygulamasından bir Teams Room cihazına yayın yapmanıza izin veren yeni bir özellik geliştirdi.

iOS, Android cihazlarda Teams uygulaması

İlk olarak bir Twitter kullanıcısı tarafından görüldüğü ve daha sonra Microsoft’un destek sitesinde onaylandığı üzere Microsoft, hem iOS hem de Android cihazlarda Teams uygulamasından bir Teams Room cihazına yayın yapma özelliğini ekledi. Bu özellik kademeli olarak kullanıma sunuluyor gibi görünüyor, bu da onu telefonunuzda hemen görebileceğiniz veya göremeyeceğiniz anlamına geliyor.

Özellik herkes için kullanıma sunulduğunda, telefonunuzun ekranını herhangi bir Teams Room cihazınıza yansıtabilmelisiniz.

Teams ile PowerPoint Sunusu veya Telefon Ekranı Yayınlama

Bu yeni özellik, hem telefonunuzun ekranını hem de bir PowerPoint sunumunu her seferinde bir tane olmak üzere yayınlama yeteneği ekler.

Bu özelliği kullanmak için bazı minimum gereksinimler vardır. Buna, mobil cihazınızda Bluetooth’un açık olması dahildir. Hem Teams Room cihazınız hem de cep telefonunuz internete bağlı olmalıdır. Cep telefonunuz, Teams Room cihazınızın 3 metre yakınında olmalıdır.

Ardından, iPhone veya Android cihazınızda Teams uygulamasını başlatmanız, ekranın altındaki Diğer seçeneğine dokunmanız ve Yayınla’yı seçmeniz gerekir. Bunu yapabilmek için çevrimiçi bir toplantı yapmanıza gerek yoktur.

Listeden bir Teams Room cihazı seçin ve ardından neyi yayınlamak istediğinizi seçin. Teams, OneDrive veya bir cihazdan bir PowerPoint sunusu yayınlayabilir ya da telefonunuzun ekranını cihaza aktarabilirsiniz.

Microsoft Teams ile Yayın Yaptığınızda Bilmeniz Gereken Önemli Noktalar

Teams uygulamasıyla ilk kadronuza başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var.

İlk olarak, telefonunuzun ekranını yayınlarsanız, ekranınızdaki her şey bildirimler dahil Teams Room cihazında görünecektir. Microsoft, yayın sırasında Rahatsız Etmeyin modunu etkinleştirmenizi önerir.

İkinci olarak, yayın yaparken bir aramayı yanıtlayamaz, bir toplantıya katılamaz veya Teams hesapları arasında geçiş yapamazsınız.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %