Apple

Artık Apple Clips Videolarınıza AR Öğeleri Ekleyebilirsiniz

İOS 14.5 sürümü, Clips uygulamasına büyük bir güncelleme getirdi. Bu uygulamayı kullanarak, çarpıcı artırılmış gerçeklik (AR) efektleri uygulayarak videolarınızı daha da çekici hale getirebilirsiniz.

Oturma Odanızı Gece Kulübüne Dönüştürün

Ücretsiz bir video oluşturma ve düzenleme uygulaması olan Clips, artık kullanıcılarına benzersiz videolar oluşturmanıza yardımcı olmayı amaçlayan AR Spaces adı verilen artırılmış gerçeklik efektleri sunuyor.

Yeni efektler çevrenizle etkileşime girebilir ve odayı dolduran efektler sağlayabilir. Çevrenize uçan kalp balonları ekleyerek veya odanıza gerçek görünümlü konfeti patlaması yaparak videolarınızın öne çıkmasını sağlayabilirler.

AR Spaces efektleriyle ilgili en iyi şey, bunların yalnızca basit video efektleri olmamasıdır. İnsanların videoda olduğunu fark ederler ve sanki artırılmış gerçeklik nesneleri etrafa dağılmış gibi görünmesini sağlarlar.

Clips kullanıcıları yedi AR efektinden birini seçebilir: prizma, konfeti, disko, dans pisti, parıltılar, yıldız tozu ve kalpler. LiDAR Tarayıcı sayesinde hepsi uygulamada hayat buluyor.

Daha da büyüleyici videolar için, yeni AR efektlerini animasyonlu çıkartmalar, metin etiketleri ve emojilerle birlikte kullanabilirsiniz. Dahası, Clips uygulaması, videoları tüm en boy oranlarında kaydetmenize olanak tanıyarak bunları herhangi bir sosyal medya platformu üzerinden arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanır.

Clips’in AR Efektlerini Destekleyen Cihazlar

Clips 3.1, Apple Store’dan indirilebilir. İOS 14.5 çalıştıran bir iPhone veya iPod touch ya da iPadOS 14.5 çalıştıran bir iPad’i olan herkes bu video oluşturma uygulamasını indirebilir.

Ancak AR özelliklerini tüm Apple cihazlarına uygulayamazsınız. AR Spaces efektlerini kullanmak için iOS 14.5 üzerinde çalışan bir iPhone 12 Pro veya iPhone 12 Pro Max gerekir. Bu özellik iPad Pro’da da (4. ve 5. nesil) mevcuttur.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %