Oppo

Aralık Ayında ColorOS 12 Güncellemesini Alacak Oppo Telefonlar

Sadece birkaç gün önce Oppo, Android 12 tabanlı ColorOS 12’nin resmi sürümü olan kararlı yapısını Oppo Find X3 Pro’ya yayınladı. Bugün şirket, @ColorOSGlobal Twitter tanıtıcısı aracılığıyla yeni bir tweet attı. Ve bu sefer, Oppo telefonlarının büyük listesine geliyor. İşte bu ay ColorOS 12 güncellemesini alacak Oppo telefonların listesi.

Bilgilere göre, en yeni beta erişimi 10 Aralık’tan itibaren Hindistan’da Reno 5 Pro 5G ve F19 Pro+, Pakistan’da Reno 6 Pro ve Tayland ve Kamboçya’da Reno 6Z 5G için geçerli olacak.

Suudi Arabistan’da A73 5G, 15 Aralık’tan itibaren bir beta yapı alacak. Bu ayın sonunda (28 Aralık) beta programı Endonezya’da Oppo Reno 5, Reno 5 Marvel Edition ve Reno 6, hem Endonezya hem de Hindistan için A74 5G için geçerli olacak.

Şirket bu sefer de kararlı yani resmi versiyon hakkında bilgi paylaşıyor. Ve ayrıntılara göre, Find X2, Find X2 Pro ve Find X2 Pro Automobili Lamborghini Edition’ı içeren Find X2 serisi telefonlar, 20 Aralık’tan itibaren Hindistan ve Endonezya’da büyük işletim sistemi yükseltmesini alacak.

22 Aralık’tan itibaren Reno 6 Pro 5G (Hindistan, Endonezya, Suudi Arabistan, Pakistan), Reno 6 Pro 5G Diwali Edition (Hindistan) ve Reno 5 Pro 5G (Suudi Arabistan) güncellemeyi alacak. Ancak resmi sürüm 28 Aralık’ta Hindistan, Endonezya ve Vietnam’da Reno 6 5G’ye geliyor.

Özelliklerden bahsetmişken, ColorOS 12, yeni kapsayıcı tasarım, 3D dokulu simgeler, Android 12 tabanlı widget’ları benimseme , AOD için yeni özellikler, yeni gizlilik kontrolleri ve diğer birçok özellik gibi özelliklerle birlikte geliyor. 

Akıllı telefonunuzun mevcut en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olun. Cihazınız eski sürümde çalışıyorsa, cihazınızı daha yeni sürüme güncellediğinizden emin olun.

Oppo akıllı telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın, ardından Yazılım Güncelleme > Ayarlar simgesine gidin > Deneme Sürümü için başvurun > gerekli bilgileri girin.

Cihazınızı özel OTA aracılığıyla güncellemeden önce önemli verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun. Ayrıca cihazınızı en az yüzde 50 oranında şarj edin. Daha önce de belirttiğim gibi, güncelleme, güncellenen aylık güvenlikle birlikte bir dizi faydalı özellik, geliştirme ile birlikte geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu