Apple

Apple WWDC 2021 Etkinliği Yaklaşıyor

Sahne hazır, ankrajlar hazır, ürünler son kat boyayı alıyor – WWDC 2021 etkinliğinin zamanı geldi. Apple’ın yıllık geliştirici konferansı, bu yıl, özellikle Mac severler için, önceki yıllara kıyasla çok fazla söz veriyor. Yeni Pro Mac’lerden iOS 15’e ve muhtemelen yeni hizmetlere kadar, bu yıl WWDC 2021’de Apple’dan bekleyecek çok şey var. 

Elbette, Apple şimdilik her şeyi gizli tutuyor ve hepimiz Pazartesi akşamını, yani 7 Haziran’ı beklemek zorunda kalacağız, Apple’ın bizim için hazırladığı her şeyi gözden geçirmek zorunda kalacağız. Bu yılki söylentiler, bazı yeni donanım duyuruları ve olağan yazılım ifşaatları konusunda ısrarcı. M1 iMac ve MacBook’ların en çok parlak yeni tasarımlarıyla etkileyici olmasına rağmen, Mac serisinin bu yıl daha fazla eklenti görmesi bekleniyor.

Dolayısıyla, Apple’ın bizim için neler sakladığını görmek için sabırsızlanıyorsanız, WWDC 2021’den tüm beklentiler ve söylentiler üzerinden kısa bir yolculuğa çıkın.

Apple WWDC 2021 beklenenler

iOS 15

Elbette, yeni bir iOS kendisini her zaman dünya çapında milyonlarca iPhone kullanıcısı için gösterinin yıldızı olarak işaretler. Geçen yıl iOS 14 ile yapılan radikal değişikliklerden sonra, iOS 15’ten çok fazla beklenti var. Olağan gizlilik ve güvenlik yükseltmeleri bekleniyor ancak söylentiler, özellikle simgeler ve Kontrol Merkezi ile ilgili küçük tasarım iyileştirmeleri de önerdi.

Bildirimler bu yıl daha iyi olabilir ve mevcut etkinliğinize öncelik verir. Widget’ların da bu yıl daha fazla özelleştirme seçeneği ve etkileşimlerle başka bir makyaj yapması bekleniyor. Ek olarak, iMessage’ın WhatsApp, Facebook Messenger ve beğeniler için daha rekabetçi hale getirmek için yükseltmeler alması bekleniyor.

iPadOS 15

İPadOS için gelişmeler son yıllarda durdu, ancak Apple’ın yıllık yükseltmeyi haklı çıkarmak için asgari düzeyde olması bekleniyor. Söylentiler, kullanıcılar bunları ana ekranın herhangi bir yerine yerleştirebileceklerinden, widget’ların artık pencere öğesi bölmesiyle sınırlı olmayacağını öne sürüyor. Ek olarak, daha fazla iPhone benzeri kontrolün iPad’i süslemesi bekleniyor. Şimdi iPad Pro’yu kullanan M1 yongasıyla, macOS benzeri birkaç özelliğin de devreye girmesini bekleyebilirsiniz. Bu yıl nihayet iPadOS ile masaüstü benzeri bir deneyim yaşayacak mıyız?

macOS 12

Kaliforniya bölgesinden bir yerel bölgeye dayanan yeni bir isim dışında, bu yıl bir sonraki macOS hakkında pek bir şey bilinmiyor. Bununla birlikte söylentiler, mevcut kontrollerden daha sezgisel kontroller önermektedir. Apple ayrıca işletim sistemini yeni Apple Silikon çipler için optimize etmeye odaklanabilir ve her zamankinden daha verimli olabilir.

WatchOS 8

İPadOS’e benzer şekilde, WatchOS de son yıllarda bir tür durgunluk yaşadı. Apple Watch’un bu gezegendeki bir akıllı saat için eşsiz olduğu düşünüldüğünde, bu mutlaka kötü değil. Yine de bu yıl, Watch’ta daha fazla sağlık özelliği görmeyi bekleyebilirsiniz. Google ve Samsung’un pil ömrüne odaklanmak için güçlerini birleştirmesiyle, belki Apple da benzer bir şey yapabilir. Amiral gemisi modelleri için zihinsel sağlık, stres izleme ve muhtemelen daha fazlası gibi özellikler bekleniyor.

Yeni MacBook Pro, iMac Pro

Bundan şüpheliyiz, ancak etrafta dolaşan tüm söylentilere rağmen, neden bunu düşüncelerimizin bir parçası olarak tutmayalım? MacBook Air, MacBook Pro ve 24 inç iMac’in Mac dünyasını kasıp kavurmasının ardından Apple, dikkatini gerçek Pro modellerine çevirebilir. Yeni bir 16 inç MacBook Pro ve 27 inç iMac Pro’ya yer açmak için M1 çipinin daha güçlü bir versiyonunun piyasaya sürülmesi bekleniyor. Apple buna M1X mi yoksa M2 mi diyecek? Sen ve ben, ikimiz de INS Sabırla Bekleyin adlı aynı gemide sıkışıp kaldık.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %