Apple

Apple WWDC 2021 Etkinliği: Beklenen En Büyük 5 Duyuru

Apple A15

Apple WWDC 2021, 7 Haziran’da 20:30’da başlayacak. Çevrimiçi etkinlikte Apple’ın iOS 15, iPadOS 15, yeni macOS yinelemesi, watchOS ve çok daha fazlasını duyurması bekleniyor. Yeni MacBook Pro modellerinin de WWDC 2021 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

iOS 15 ve iPadOS 15 bekleniyor

Apple’ın 7 Haziran 2021’deki WWDC 2021 etkinliğinde iPadOS’in yanı sıra iOS’un en son yazılım sürümünü duyurması bekleniyor. Raporlara göre iOS 15 daha iyi bildirim kontrolleri, yeni kilit ekranı, her zaman ekranda, yeni gizlilik özellikleri getirecek , iMessage’daki iyileştirmeler ve çok daha fazlası. İPadOS 15 olarak adlandırılan iPadOS’un yaklaşmakta olan yinelemesinin, iPhone’larda görülen benzer ana ekran özelleştirmesini, widget’larda iyileştirmeleri ve çok daha fazlasını elde ettiği söyleniyor.

MacOS 12 ve tvOS 8 bekleniyor

Apple’ın ayrıca en son macOS yinelemesini ve watchOS’u duyurması bekleniyor. Raporlar, Apple’ın şurada burada birkaç iyileştirme ve geliştirmenin yanı sıra bu sefer macOS’ta pek fazla iyileştirme yapmayabileceğini gösteriyor. Apple’ın ayrıca tvOS’u WWDC 2021’de duyurması bekleniyor. Sızıntılar, Apple’ın tvOS ve HomePod yazılımını birleştirmek için çalıştığını gösteriyor. Sızıntılar ve söylentiler, yeni birleşik Home işletim sisteminin HomeOS olarak adlandırılabileceğini gösteriyor.

Yeni watchOS bekleniyor

WatchOS’a gelen Apple’ın WWDC 2021 etkinliğinde watchOS 8’i piyasaya sürmesi bekleniyor. Sızıntılara ve söylentilere gelince, watchOS 8’in, kullanıcıların Apple Watch’larını sadece bileklerini veya parmaklarını hareket ettirerek kontrol etmelerine izin verdiği söylenen Assistive touch adlı bir özellikle gelmesi bekleniyor. watchOS’un en son yinelemesinin de yeni saat yüzleri getirmesi bekleniyor.

M1X çipli MacBook Pro bekleniyor

Söylentiler, Apple’ın yeni MacBook Pro’yu WWDC 2021’de duyurabileceğini öne sürüyor. Yaklaşan MacBook Pro’nun microSD, HDMI ve birkaç yıldırım, microLED ekran, magsafe şarj, yeni M1X yonga seti gibi çeşitli bağlantı noktası seçenekleriyle yeni bir tasarıma sahip olması bekleniyor. 16 veya 32 grafik çekirdeği varyasyonu. Söylentiler ve sızıntılar, yaklaşmakta olan MacBook Pro modelinin ikonik dokunmatik çubuğu kaçırabileceğini de gösteriyor.

Yeni Apple İşlemci bekleniyor

Hatırlamak gerekirse, 2020’de Apple, şirketin MacBook’ların ilk özel olarak tasarlanmış SoC’si olan M1 yonga setini duyurdu. Şimdi birkaç rapor, Apple’ın yaklaşan MacBook’lar için muhtemelen M1X veya M2 olarak adlandırılan yeni Apple Silikon üzerinde çalıştığını gösteriyor. Şirketin WWDC 2021’de aynı konuda daha fazla ayrıntı açıklamasını bekliyoruz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %