Apple

Apple watchOS 9 geliştirici beta 4 güncellemesini yayınladı

Apple, geliştiricilere dördüncü watchOS 9 beta sürümünü gönderiyor. En son geliştirici betası, son geliştirici betasının üç haftasından ve iki haftalık genel betanın ardından gelir. Açıkçası, bir geliştirici beta olduğu için henüz kayıtlı geliştiriciler tarafından kullanılabilir. Yakında daha fazla yeni özellik ve iyileştirme ile ikinci bir genel beta bekleyebiliriz. Burada watchOS 9 geliştirici beta 4 güncellemesi hakkında her şeyi kontrol edebilirsiniz.

En yeni watchOS geliştirici beta sürümü, 20R5332g yapı numarasıyla birlikte gelir. 392MB üçüncü beta ile karşılaştırıldığında, yaklaşık 651MB boyutundaki geliştiriciler için büyük bir yükseltmedir. Geliştiriciyseniz Apple Watch’unuzu dördüncü geliştirici beta sürümüne kolayca güncelleyebilirsiniz. watchOS 9, bu sonbaharda Apple Watch Series 4 ve daha yeni modeller için sunulacak.

Özelliklere ve değişikliklere geçersek, watchOS 9’un dördüncü beta sürümü güncellenmiş bir egzersiz uygulamasına ev sahipliği yapıyor. Yeni antrenman uygulaması koşucular, yüzücüler ve triatletler için özel antrenmanlar ve iyileştirmeler getiriyor. Bunun dışında, bu güncelleme ile sistem genelinde iyileştirmeler bekleyebiliriz.

watchOS’un en yeni sürümü, dört yeni saat yüzü, bir Enhanced Workout uygulaması, yeni bir İlaçlar uygulaması, Afib geçmişi, geliştirilmiş gizlilik ve daha fazlasını içeren bir dizi yeni özelliğe sahip.

Şimdi, Saatiniz zaten yüklü bir profille watchOS 9 beta (üçüncü geliştirici beta) üzerinde çalışıyorsa, güncellemeyi kablosuz olarak alacaksınız. Ancak, betayı ilk kez yüklemek istiyorsanız, işte adımlar.

watchOS 9 Geliştirici Beta 4 Güncellemesi

iPhone veya iPad’iniz iOS 16 veya iPadOS 16 geliştirici beta sürümünün en son sürümünde çalışıyorsa, güncellemeyi Saatinize kolayca yükleyebilirsiniz.

 1. İlk önce Apple Developer Program web sitesine giriş yapmanız gerekiyor.
 2. Ardından, indirmelere gidin.
 3. Öne çıkan indirmeler altında bulunan watchOS 9 beta 4’e dokunun. Ardından indirme düğmesine dokunun.
 4. Şimdi iPhone’unuza watchOS 9 beta 4 profilini yükleyin, ardından Ayarlar > Genel > Profiller’e giderek profili yetkilendirin.
 5. Şimdi iPhone’unuzu yeniden başlatın.

Apple Watch’ınıza yüklemeden önce kontrol edebileceğiniz bazı ön koşullar şunlardır.

Önkoşullar:

 • Apple Watch’unuzun en az %50 şarjlı olduğundan ve şarj cihazına bağlı olduğundan emin olun.
 • iPhone’unuzun Wi-Fi’ye bağlı olduğundan emin olun.
 • iPhone’unuzun iOS 16’da çalıştığından emin olun.

watchOS 9 Dev Beta 4 Güncellemesi nasıl yüklenir

 1. İlk önce iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın.
 2. Saatim’e dokunun.
 3. Ardından Genel > Yazılım Güncelleme > İndir ve Yükle’ye tıklayın.
 4. Onay için şifreyi girin.
 5. Şartlar ve koşulları kabul et üzerine dokunun.
 6. Bittiğinde, Yükle üzerine dokunun.
 7. Bu kadar.

Şimdi watchOS 9 dev beta 4 güncellemesi indirilecek ve Apple Watch’ınıza aktarılacaktır. Ve kurulum işlemi tamamlandıktan sonra saatiniz yeniden başlayacaktır. Her şey bittiğinde, Apple Watch’unuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 %