Apple

Apple, WatchOS 8 Beta 8 Güncellemesini Yayınladı

Apple, geliştiricilere watchOS 8’in sekizinci beta sürümünü göndermeye başladı ve geçen haftanın yedinci beta sürümünün yerini aldı. Her sürümde, gelecek ay yapılacak olan genel sürüme biraz daha yaklaşıyoruz. Yaklaşan watchOS 8, özelliklerle dolu bir watchOS yinelemesidir. Bugünün yapısı, watchOS 8 beta 5 ve beta 2’nin aksine, kararlılık tarafına daha fazla odaklanmıştır. Burada watchOS 8 beta 8 güncellemesi hakkında daha fazlasını keşfedebilirsiniz.

En yeni beta yapı, 19R5342a yapı numarasına sahip geliştiricilere ekleniyor ve son sürüme yaklaştığımız için beta yapılarının boyutu küçülüyor. En son güncelleme, indirme boyutu olarak yalnızca 150 MB (yaklaşık) boyutundadır. Her zaman olduğu gibi, güncelleme, Apple Watch Series 3 ve daha yeni modelleri kullanan geliştiriciler için resmi hale geldi. Önceki sürümler gibi, sekizinci beta sürümü de geliştiriciler için ücretsizdir.

Bunun dışında, Apple Watch sahipleri watchOS 8’in Yeni Saat yüzleri, Uyku izleme uygulaması, yeni Fotoğraflar uygulaması, Farkındalık uygulaması ve diğer özellikler gibi temel özelliklerini kullanabilirler. Beşinci beta yapı, yeni bir Hava Durumu uygulaması simgesi getiriyor.  Apple Watch’unuzu en yeni beta sürümüne nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklamaktayız.

watchOS 8 Dev Beta 8 Güncellemesi

watchOS 8’in en son beta sürümüne erişmek istiyorsanız, iPhone veya iPad’inizin en son geliştirme beta sürümünde ( iOS 15 beta 8 / iPadOS 15 beta 8 ) çalıştığından emin olun. Cihazınız en son yazılımla çalışıyorsa, yeni yazılımı Apple Watch’ınıza kolayca yükleyebilirsiniz.

 1. İlk önce Apple Developer Program web sitesine giriş yapmanız gerekiyor .
 2. Ardından, indirmelere gidin.
 3. Öne çıkan indirmeler altında bulunan watchOS 8 beta 8’e dokunun. Ardından indirme düğmesine dokunun.
 4. Şimdi iPhone’unuza watchOS 8 beta 8 profilini yükleyin, ardından Ayarlar > Genel > Profiller’e giderek profili yetkilendirin.
 5. Şimdi iPhone’unuzu yeniden başlatın.

Apple Watch’ınıza yüklemeden önce kontrol edebileceğiniz bazı ön koşullar şunlardır.

Önkoşullar:

 • Apple Watch’unuzun en az %50 şarjlı olduğundan ve şarj cihazına bağlı olduğundan emin olun.
 • iPhone’unuzun Wi-Fi’ye bağlı olduğundan emin olun.
 • iPhone’unuzun iOS 15’te çalıştığından emin olun.

watchOS 8 Beta 8 Güncellemesi nasıl yüklenir

 1. İlk önce  iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın.
 2. Saatim üzerine dokunun.
 3. Ardından  Genel  >  Yazılım Güncelleme  >  İndir ve Yükle’ye tıklayın.
 4.  Onay için şifreyi girin.
 5.  Şartlar ve koşulları kabul et üzerine dokunun.
 6. Bittiğinde, yükle üzerine dokunun.

Şimdi watchOS 8 geliştirici beta 8 güncellemesi indirilecek ve Apple Watch’ınıza aktarılacaktır. Ve kurulum işlemi tamamlandıktan sonra saatiniz yeniden başlayacaktır. Her şey bittiğinde, Apple Watch’unuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu