Apple

Apple Watch için WatchOS 8 Beta 2 Güncellemesi Yayınlandı

İki hafta önce Apple, birçok yeni özellik ve değişiklikle watchOS 8’in ilk beta sürümünü yayınladı. Şimdi şirket, watchOS 8 Beta 2 olarak adlandırılan yeni bir watchOS 8 yapısını yayınladı. Artımlı güncelleme, bir dizi yeni iyileştirme ile birlikte geliyor, aynı zamanda Apple Watch’ta Portre Saat Yüzü’nü de etkinleştiriyor. Burada watchOS 8 Beta 2 Güncellemesi ile ilgili her şeyi kontrol edebilirsiniz.

Apple, watchOS 8’in ikinci geliştirici betasını 19R5286f yapı numarasına sahip. Artımlı yama, indirme için yaklaşık 470 MB boyutundadır. Yeni yapıyı yandan yüklemek için fazla veri gerektirmez. Güncelleme, Apple Watch Series 3 veya sonraki modeller için kullanılabilir. Geliştiriciyseniz Apple Watch’unuzu yeni yazılıma kolayca yükseltebilirsiniz.

Genellikle Apple, geliştirici beta sürümlerinin piyasaya sürülmesiyle yapılan değişikliklerin listesinden bahsetmezken ve şirket aynı şeyi watchOS 8 Beta 2 ile de takip eder. Ancak güncelleme, çeşitli sistem geliştirmeleriyle birlikte Portre Saat Yüzü getiriyor. Açıkçası, yeni Apple Watch OS’nin ikinci beta sürümünü yükledikten sonra watchOS 8’in diğer temel özelliklerini de kullanabilirsiniz. Şimdi de watchOS 8 beta 2’nin Apple Watch’a nasıl kurulacağına dair adımlara bir göz atalım.

watchOS 8 Dev Beta 2 Güncellemesi

watchOS 8’in en son beta sürümüne erişmek istiyorsanız, iPhone veya iPad’inizin en son geliştirme beta sürümünde (iOS 15 beta 2 / iPadOS 15 beta 2) çalıştığından emin olun. Cihazınız en son yazılımla çalışıyorsa, yeni yazılımı Apple Watch’ınıza kolayca yükleyebilirsiniz.

 1. İlk önce Apple Developer Program web sitesine giriş yapmanız gerekiyor .
 2. Ardından, indirmelere gidin.
 3. Öne çıkan indirmeler altında bulunan watchOS 8 beta 2’ye dokunun. Ardından indirme düğmesine dokunun.
 4. Şimdi iPhone’unuza watchOS 8 beta 2 profilini yükleyin, ardından Ayarlar > Genel > Profiller’e giderek profili yetkilendirin.
 5. Şimdi iPhone’unuzu yeniden başlatın.

Apple Watch’ınıza yüklemeden önce kontrol edebileceğiniz bazı ön koşullar şunlardır.

Önkoşullar:

 • Apple Watch’unuzun en az %50 şarjlı olduğundan ve şarj cihazına bağlı olduğundan emin olun.
 • iPhone’unuzun Wi-Fi’ye bağlı olduğundan emin olun.
 • iPhone’unuzun iOS 15’te çalıştığından emin olun.

watchOS 8 Developer Beta 2 Güncellemesi nasıl yüklenir

 1. İlk önce  iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın.
 2. Saatim üzerine dokunun.
 3. Ardından  Genel  >  Yazılım Güncelleme  >  İndir ve Yükle’ye tıklayın.
 4.  Onay için şifreyi girin.
 5.  Şartlar ve koşulları kabul et üzerine dokunun.
 6. Bittiğinde, yükle üzerine dokunun.

Şimdi watchOS 8 geliştirici beta 2 güncellemesi indirilecek ve Apple Watch’ınıza aktarılacaktır. Ve kurulum işlemi tamamlandıktan sonra saatiniz yeniden başlayacaktır. Her şey bittiğinde, Apple Watch’unuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %