Apple

Apple Watch için watchOS 7.5 Kullanıma Sunuldu

Apple Watch için watchOS 7.5 güncellemesi kullanıma sunuldu ve Apple Card Ailesi gibi yeni özellikler, genişletilmiş EKG desteği ve düzensiz kalp ritmi bildirimleri ve daha fazlasını getirdi.

Apple Watch için watchOS 7.5 Kullanıma Sunuldu

Yeni watchOS 7.5 yazılımı artık dünya genelinde tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır.

En son yazılım güncellemesi, Apple Watch Series 3 ve daha yenisinin yanı sıra Apple Watch SE ve daha yenisi ile uyumludur. Bu tür şeyler için alışılmış olduğu gibi, güncelleme bir dizi başlık altında iyileştirme ve hata düzeltmesinin yanı sıra birkaç yeni özellik getiriyor.

WatchOS 7.5’teki yeni özellikler ve geliştirmeler hakkında ayrıntılı bilgi için Apple’ın web sitesindeki “watchOS 7 Güncellemeleri Hakkında” sayfasına bakınız. WatchOS 7’nin güvenlik içeriği hakkında bilgi için Apple’ın web sitesinde bir destek belgesini okuyunuz.

Apple ayrıca diğer aygıtları için yazılım güncellemeleri başlattı: iPhone, iPod touch ve iPad için iOS ve iPadOS 14.6 ; Apple TV 4K ve Apple TV HD için tvOS 14.6; HomePod ve HomePod mini için HomePod 14.6; ve Mac için macOS 11.4.

WatchOS 7.5’teki Yenilikler Neler?

watchOS 7.5, masaya birkaç yeni özellik getiriyor.

Örneğin, Apple’ın Apple Watch’taki bağımsız Podcast’ler uygulaması artık abonelik içeriğini desteklemektedir. Apple Podcast abonelikleri ile Apple, size en sevdiğiniz içerik oluşturucuları programlarına abone olarak doğrudan desteklemenin yeni bir yolunu sunuyor.

Belirli kanallar ve bireysel şovlar için abonelikler mevcuttur.

watchOS 7.5, Apple’ın mevcut Aile Paylaşımı özelliği aracılığıyla beş kişiye kadar farklı kişi arasında Aile Kartı paylaşımı için destek de getiriyor. Apple Kart paylaşımıyla, yalnızca aile üyeleriniz harcamaları takip edip harcamaları yönetmekle kalmaz, aynı zamanda birlikte kredi oluşturabilir.

Güncelleme ayrıca, Apple’ın EKG uygulaması için Malezya ve Peru’daki müşterilere destek sağlıyor. EKG işlevi, Series 4’ten sonraki tüm Apple Watch modellerinde desteklenir. Son olarak, watchOS 7, Malezya ve Peru’da düzensiz kalp ritmi bildirimleri için destek ekler.

Düzensiz kalp ritmi bildirimi Apple Watch ayarlarında açıldığında, düzensiz bir ritim olup olmadığını kontrol etmek için cihaz ara sıra kalp atışınıza bakar çünkü bu, atriyal fibrilasyon (AFib) gibi daha ciddi bir duruma işaret edebilir.

Apple Watch’u watchOS 7.5’e Güncelleme

Apple Watch’unuzu watchOS 7’ye güncelleyerek bu özelliklere hemen sahip olabilirsiniz.

Başlamadan önce, iPhone’unuzun iOS yazılımının en son sürümünü çalıştırdığından ve internet bağlantısı için hücresel değil Wi-Fi kullandığından emin olun. Ayrıca Apple Watch’un en az yüzde 50 dolu olması gerekir, bu nedenle devam etmeden önce cihazı şarj cihazına bağladığınızdan emin olun.

Ayrıca, iPhone’unuzu Bluetooth kapsama alanında olacak şekilde saatin yanında tutmayı unutmayın.

İPhone’unuzu veya saatin kendisini kullanarak Apple Watch’u watchOS yazılımının en son sürümüne güncelleyebilirsiniz. Apple Watch’u eşleştirilmiş iPhone’unu kullanarak güncellemek için Watch’u açın ve Saatim sekmesine basın, ardından Genel> Yazılım Güncelleme’yi seçin .

Kullanılabilir bir güncelleme olduğunu belirten bir mesaj görürseniz indirin.

Güncelleme işleminin bir parçası olarak iPhone veya Apple Watch şifreniz istenebilir. Kendinizi sabırla donatın çünkü watchOS güncellemelerinin tamamlanması birkaç dakika ile bir saat arasında veya daha fazla sürebilir.

Doğrudan Apple Watch’unuzda watchOS 7.5’e güncellemek için giyilebilir aygıtın Ayarlar> Wi-Fi’ye giderek Wi-Fi’ye bağlı olduğunu doğrulayın . Bunu yaptıktan sonra Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye gidin . Güncellemenin mevcut olduğunu belirten bir mesaj görünürse, Yükle seçeneğini seçin ve ekrandaki talimatları izleyin.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %