Apple

Apple, Mac’ler ve iMac’ler için Uzay Grisi aksesuarlarının üretimini durduruyor

Apple’ın Mac’ler ve iMac’ler için tüm Uzay Grisi renkli aksesuarların üretimini durdurduğu bildirildi. Bu, Apple’ın Space Gray seçeneğini atlayarak yeni iMac 2021’i çeşitli canlı renklerde piyasaya sürmesinden hemen sonra geldi. Hala Apple Store’dan alabileceğiniz birkaç Uzay Grisi aksesuar var, ancak bunlar yalnızca stoklar bitene kadar mevcut olacak. 

The Verge’e göre, tüm bu Uzay Grisi aksesuar stoğu bittiğinde, stokları kalıcı olarak tükenecek. Ancak, Gümüş aksesuarlar kullanıma sunulmaya devam edecek.

Apple, Space Grey aksesuarlarını durdurup durdurmadığını doğrulamadı. 

Apple, Uzay Grisi aksesuarları neden durduruyor?

Raporda, Apple’ın Uzay Grisi aksesuarlarını durdurmasının nedeninin artık Siyah yıldırım kabloları üretmek istememesi olduğu belirtiliyor. Uzay Grisi aksesuarlar ve birkaç seçkin Beats kulaklık dışında, tüm Apple ürünleri Beyaz yıldırım kablosuyla birlikte gelir.

Ancak, Apple hala Space Grey M1 MacBook’ları sattığı ve insanlar bunları fare gibi renk uyumlu bir harici aksesuarla kullanmak isteyebileceği için bu biraz garip görünüyor. Rapora inanılırsa, Apple standart Beyaz renk seçeneğine sahip olmak için kutu içindeki kabloyu değiştirebilirdi.

Apple Space Grey ürünleri: Nasıl başladılar?

Apple’ın ilk Uzay Grisi renkli ürünü, Eylül 2013’te piyasaya sürülen Uzay Grisi iPhone 5S idi. Daha sonra, aynı yılın Ekim ayında renk grubu iPad Mini 2 ve iPad Air’de yerini aldı.

Bu renk grubuna sahip ilk MacBook Ekim 2015’te piyasaya sürüldü. O zamandan beri, Uzay Grisi rengi birçok Apple ürününde varsayılan oldu.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %