Apple

Apple, iPhone 12 ve Diğer Cihazlarını Yavaşlatma İle Suçlanıyor

Apple’nin yine başı dertde olabilir. Cupertino şirketi, İspanya Tüketici Koruma Örgütü’nün önerdiği gibi yeni iPhone’ların performansını düşürüyor olabilir. Mevcut amiral gemisini içeren birkaç iPhone’un performansını yavaşlatmakla suçlandı, bu durum iOS 14.5, iOS 14.5’e ve iOS 14.6. güncellemekten sonra ortaya çıkıyor

Kuruluş (İspanyolca OCU), Problem yaşayan kullanıcılara tazminat talep eden Apple’a bir mektup gönderdi. Apple tatmin edici bir şey yapmazsa, yakında onu bekleyen bir dava olabilir. 

Apple yeni iPhone’ları yavaşlatıyor olabilir.

İspanyol web sitesi iPhoneros tarafından hazırlanan bir rapor, iPhone 12 , iPhone 11, iPhone XS ve iPhone 8’in iOS 14.5 güncellemesinden sonra yavaşladığını gösteriyor. Bu, daha yavaş bir işlem hızına ve artık çok hızlı tükenen pil üzerinde bir etkiye neden oldu. 

Altroconsumo, Deco Proteste ve Test-Achats gibi diğer kuruluşlar da buna katıldı. Deco Proteste’nin bu yılın başlarında benzer nedenlerle Apple’ı suçladığı ileri sürüldü. Söz konusu dava, şirketin 2016 yılında açtığı iPhone 6 kısıtlama davasıydı.

Konu açılmışken, umarız bunu hatırlarsınız. Değilse, işte olanlar. 2016’da birkaç iPhone (iPhone 6, 6, 6s, 6s Plus) kullanıcısı beklenmedik kapanmalardan şikayet etti. Cihazların pil ömrünü iyileştirmek için Apple’ın bir kısmında CPU kısmasının bir sonucuydu. Bu bir iOS güncellemesi ile yapıldı.

Apple daha sonra bunu kabul etti ve bu sorunu çözmek için bir güncelleme gönderdi. Hatta pil değiştirme fiyatlarını düşürdü, davayı kaybederek yüklü bir meblağ ödedi.

Bugüne gelince, bu yeni suçlamanın doğruluğu kanıtlanırsa pek çok şeyle yüzleşmek zorunda kalabilir. Ancak Apple henüz bu konuda yorum yapmadı. Gelecekteki bir güncellemenin bunu çözme şansı var.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %